Чи зверне влада увагу на Дігтів після виборів

15.09.2020 | Новини | перегляди:

«Володимир Медіа»  продовжує серію публікацій на тему «Забуті села Зарічанської ОТГ», яскравим представником яких є село Дігтів. Єдине, що виручає дігтівців, – це географічне положення. Межі села  практично з’єднуються з шахтарським Нововолинськом, куди їдуть вчитися діти. Бо початкова школа у селі зачинена, а дитячого садочку немає.

Дороги села напевно не бачили ремонту дуже давно. За роки головування Ігоря Пальонки там проведено вуличне освітлення та частково водогін.  Ось тільки відремонтувати дорогу після цього влада забула. Привезли щебінь, розкидали по  вулицях, а де ще не встигли розгорнути і все. 

«Обіцяли покласти кілометр асфальту, але в це мало віриться. Коли негода або злива, перейти дорогу неможливо. Щебінь летить вздовж вулиці разом з водою», – розповідає молода жінка, тримаючи за руку свого неповнолітнього сина.

Як розповідають місцеві жителі, у селі залишився лише ФАП, не рахуючи магазину та церкви. Фінансування медичного закладу після старту першого етапу реформи медицини взяла на себе Зарічанська ОТГ, виплачуючи заробітну плату єдиному його працівникові – фельдшеру. За майже мінімальну зарплату він виконує роботу прибиральниці, санітарки, опалювача та ремонтника, здійснює патронаж одиноких престарілих громадян та дітей, проводить огляд хворих, вакцинує людей та обслуговує виклики в екстрених випадках.

У селі проживає 65 дітей, серед яких ті, хто щодня їздить до опорної школи села Суходоли.  А ось з дошкільнятами є проблема.  Зважаючи, що в селі початкова школа закрилася через малокомплектність (12 школярів), а дітей дошкільного віку нараховується близько 20, батьки звернулися до депутатів Зарічанської ОТГ з проханням відкрити на базі початкової школи дитячий садочок. Усі умови там є, окрім відсутності харчового блоку. Проте, як вважають батьки, це не є великою проблемою. Просто домовитися з підприємцем, який організовує харчування дітей в опорній школі.

«Сусідська дитина вже два дні сидить вдома, бо мама немає чим її довезти до дитячого садочка, що у Нововолинську. А приміщення школи пустує», – наголосила жителька села Дігтів.

Робочих місць немає, дороги розбиті, інфраструктура на рівні хутора. Донедавна дігтівці сподівалися, що при незалежному господарюванні у складі Зарічанської ОТГ, дійдуть руки місцевої влади й до них. Тому  після перших чуток про об’єднання із Володимиром-Волинським, долучилися до акцій протесту та спільно із зарічанцями перекривали дорогу, вирушали в пошуках захисту до обласного керівництва. Твердо вірили, що голова ОТГ Ігор Пальонка не зрадить інтересам громади. Однак коли побачили всіяну нововолинську дорогу та районний центр агітаційними бігбордами   Ігоря Пальонки, котрого ще задовго до виборів народний депутат Гузь почав проштовхувати на посаду міського голови Володимира-Волинського, надія на ліпше життя у селі зникла. 

«Агітація на дорогах, якої аж надто багато, довела, що нам немає на кого надіятися. Як не дбала влада про наш Дігтів, так і далі про нього ніхто не згадає. Образливо, що говорять одне, а насправді – роблять протилежне», – така ключова думка більшості селян.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини