Понеділок, 16 грудня 2019, 12:47

Демографічна ситуація у Володимирі-Волинському невтішна

19.04.2017 | Новини | перегляди:

Ще  кілька років тому, коли виплати при народженні третьої та більше дитини становили за 100 тисяч гривень, українські жіночки народжували з більшою охотою.

Проте нині, як інформують у Володимир-Волинському міському відділі ДРАЦС, реєстрація народжень значно поменшала. Та й вік мам вже не надто юний. Спостерігається тенденція щодо збільшення віку навіть тих жінок, котрі вперше наважуються народити дитину. Як зазначають фахівці ДРАЦС, тепер жінки народжують переважно у віці 25-29, а то й після 30 років.

Звісно, причин цьому є багато. Відмовою від материнства можуть стати екологічні, економічні, соціальні та інші проблеми. Зокрема,  зменшена сума виплат при народженні дитини, яка навіть не залежить від кількості дітей. Тому думки про народження потомства з’являються все пізніше і пізніше.

Демографічні графіки України, у тому числі Володимира-Волинського, стрімко та впевнено летять донизу. Негативна динаміка спостерігається не один рік. Особливо три останніх, адже на Сході триває війна, яка майже щоденно забирає життя людей.

Різниця між народжуваністю та смертністю мала б лякати. За 25 років незалежності України населення держави скоротилося на понад 9 млн осіб. Але нині нікому до цього немає діла.

Щодо місцевої статистики. Смертість над народжуваністю домінує вже не один рік. Якщо продовжити мовою цифр, варто повідомити, що у 2015 році у Володимирі-Волинському народилася 451 дитина, а померло 493 жителя. У 2016 відповідно народилося 400 та померло 461 особа. Тільки за три місяці 2017 року у місті зареєстровано 125 новонароджених, а складено актів про смерть вже 155.

У 2015 році зареєстровано смерть двох мертвонароджених та однієї дитини до року. У минулому році також довелося реєструвати  двоє мертвонароджених дітей. Пройшло три місяці цього року, а у ДРАЦС складено актовий запис про смерть мертвонародженого дитяти та дитини до одного року.

Вік померлих значно «помолодшав». Вже зрідка хто помирає у 70 і більше. Здебільшого люди не дотягують і до 50 років. Є випадки, що смерть приходить й  до підлітків.  Щодо статі померлих, то більше помирає все ж таки жінок.

Декілька років тому наше місто нараховувало більше 40 тисяч мешканців. Нині ж за різноманітним джерелами ця цифра становить у межах 39 тисяч. Якщо подібна динаміка продовжуватиме  спостерігатися  й надалі, сивочолий Володимир поступово втрачатиме свій дорогіцнний скарб – населення.

 
випадково