Депутати Зарічанської ОТГ: “Ми вперше відчули себе людьми, про яких дбає обрана нами влада. Натомість керівництво Володимира цікавлять лише земля і гроші”

29.01.2020 | Новини | перегляди:

Децентралізація влади, яка успішно розпочалася  у Володимир-Волинському районі ще у 2015 році, дала збій. Це не голослівне судження, а доказ позачергової сесії Зарічанської ОТГ, яка створена  у 2017 році. Виявляється, нещодавно з карти адміністративного поділу Володимир-Волинського району вона зникла. Без обговорення та згоди громади. До цього, впевнені жителі Зарічанської ОТГ, приклала зусиль володимирська влада на чолі з Петром Саганюком,  яка на усіх рівнях доводить своє добросусідство та спільні проєкти.

Підтвердженням цьому є інформація на сайті  Володимир-Волинської міської ради про результати наради  у Міністерстві розвитку громад та територій України   щодо «обговорення проблемних питань та визначення шляхів спільної роботи у напрямку децентралізації, під час якої підняли тему можливого приєднання до Володимира-Волинського навколишніх ОТГ.

Як наголошується,  «важливим моментом став розгляд пропозиції Волинської ОДА щодо приєднання Зарічанської ОТГ до Володимира-Волинського. Обгрунтовану доповідь з цього питання озвучив Ярослав Матвійчук, наголосивши, що згадана громада вже має чимало спільних напрацювань з містом в розвитку соціально-економічних відносин, працює за міжмуніципальними угодами про співробітництво в галузях освіти, медицини та житлово-комунального господарства. До того ж у Володимирі-Волинському функціонує єдиний в області міськрайонний ЦНАП, де надають послуги мешканцям громад району». 

До цих слів, якщо вірити тексту, доєднався експерт з місцевого самоврядування Василь Гром та заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, «котрий поставив акцент на необхідності об’єднання ОТГ з містом із метою вдосконалення фінансової співпраці та спільного вирішення важливих інфраструктурних проєктів».

Після цього на сайті міськради з’явилося ще одна інформація відносно думки міського голови Петра Саганюка, котрий на питання можливості приєднання Заріччя (а не ОТГз усіма селами. Авт)  до Володимира-Волинського, відповів «232 дитини із Заріччя навчаються в 1-ій школі, 370 споживачів користуються водою, жителі отримують послуги медичного об’єднання. Коли до мене приходять з Заріччя чи інших громад на прийом, намагаюся вирішувати наболілі питання мешканців. Ми нічого не ділимо й не повинні ділити, натомість маємо жити дружно і поважати один одного».

Але чомусь Саганюк не назвав при цьому жодної цифри, у що обходиться Заріччю «плідна співпраця» з містом.  

Так, за 2019 рік  Зарічанська ОТГ перерахувала у бюджет Володимира за навчання та лікування  населення цієї громади 1мільйон 968 тисяч 242 гривні. У тому числі за навчання дітей  у ЗОШ №1 – 1мільйон 098 тисяч 468 грн; у музичній школі – 588 679 грн, інклюзивному центру – 17 192 грн: дитячим садочкам – 78 241 грн; НВК – 16 135 грн; та позашкільну освіту – 12 329 грн. За лікування селян на рахунки ТМО перераховано 157,2 тисячі гривень. У протилежному випадку стояло питання руба: немає коштів – немає навчання. 

Розпочинаючи позачергову сесію, голова Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка наголосив на критеріях, які характеризують спроможність громади на самостійне існування. Вони усі витримані.

«Крім цього є ряд додаткових критеріїв, яким відповідає громада: це економічна спроможність, достатність власних доходів, площа громади. Цю позицію я озвучив. До неї долучився народний депутат Ігор Гузь, котрий виступає за збереження округу у складі п’яти громад. Крім цього, на початку децентралізаційних процесів  від влади Володимира-Волинського не надходило жодної пропозиції щодо доєднання Заріччя до міста. Мене запевнили, що усі мої доводи винесуть на засідання міністерства розвитку громад та територій України. На жаль, Волинська ОДА подала свою модель децентралізації, де вказано, що в районі по спроможності  обласна влада бачить тільки чотири громади: Устилузьку, Оваднівську, Зимненську та Володимир-Волинську», – звернувся до присутніх Ігор Пальонка. 

А де ж обласні депутати від Володимирщини? Чому луцький депутат Пирожик може висловити свою чітку позицію  з даного приводу, а володимирські депутати Діброва, Зінкевич, Панасюк та Кошельник ні пари з вуст?

Обговорення виступу голови ОТГ відбувалося бурхливо. Спершу пішла розмова про «договорняк» між Пальонкою та міським головою Петром Саганюком, який після об’єднання буцім-то обіцяє Ігорю Анатолійовичу крісло мера. На цей закид Пальонка відповів категорично: «мене обирала громада Заріччанської ОТГ і я служитиму винятково її інтересам».

Виступи кожного депутата та запрошеного базувалися на одноголосному «проти» приєднання до Володимира-Волинського. Вони твердо впевнені, що місту потрібні тільки два села – Заріччя та Федорівка, решта сіл владу Володимира не цікавитимуть. Як наголошували виступаючі, верхівку чиновницької влади міста цікавить тільки земля та гроші.  

До слова, минулорічний бюджет Зарічанської громади становив 46 мільойнів гривень, з яких майже 35 мільйонів власних надходжень. Цьогоріч заплановано 11 мільйонів використати на покращення інфраструктури населених пунктів. За два роки децентралізації більшість вулиць сіл громади вперше побачили асфальт, на Заріччі збудовано дитячий садок, в Суходолах створено опорну школу, збільшується кількість світлоточок. Як наголошували у виступах депутати, вони вперше відчули себе людьми, про яких дбає обрана ними влада.

«Будучи депутатом двох скликань, я жодного разу не бачила представників влади Володимира, які б пропонували нам доєднуватися до міста. А ось коли ми твердо стали на ноги, почали розвиватися, міська влада побачила наші доходи і  вирішила забрати до себе.  Ми хочемо й надалі бути самостійними. Вважаю, що перед тим як приймати подібні рішення, треба спитати думку людей», – звучало у виступі депутата Зарічанської ОТГ Любові Романчук.

З виступів депутатів та запрошених стає зрозумілим, що приєднуватися до Володимира-Волинського громада Зарічанська ОТГ відмовляється. Оскільки механізм доєднання вже запущений, вирішили:  скерувати звернення (вимогу) до Президента, Міністерства розвитку громад та територій України, народного депутата Ігоря Гузя, Волинської ОДА про збереження Зарічанської ОТГ в моделі устрою Волинської області як самостійної територіальної одиниці. Для цього голова ОТГ Ігор Пальонка разом з депутатами  ініціюватимуть  збори у кожному селі, вивчатимуть думку кожного, про яку інформуватимуть вищі ешелони влади. Обурені жителі Заріччя задля збереження  території громади, ладні піти на крайній крок:  перекривати дороги державного значення. Задля оперативності недопущення втрати території ОТГ, першочергово вирішили: донести рішення сесії та думку зарічанської  громади   особисто голові ОДА Покуляйку. Свій візит до губернатора представники Зарічанської ОТГ запланували на 30 січня.

Під завісу. На позачерговій сесії Зарічанської ОТГ, крім міського депутата Сергія Барщевського, не було жодного чиновника володимирської мерії, які виступають з пропозиціями доєднання.  Чому перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук  у Києві міг переконливо розповідати про «чимало спільних напрацювань з містом в розвитку соціально-економічних відносин», а зарічанськими депутатами знехтував? Чому не доводив переваги приєднання, подальшу перспективу розвитку сіл та інші блага, які очікують селян?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини