Діагностичного центру з вбудованим торговельним центром на території Володимир-Волинської лікарні не буде

19.03.2021 | Новини | перегляди:

Проєкт рішення щодо надання дозволу на розроблення детального плану території земельної  ділянки по вулиці Павлова, 26-А для визначення граничних параметрів забудови та режимів використання та зміни цільового призначення ділянки (для будівництва діагностичного центру з вбудованим закладом торгівлі) не був підтриманий депутатами на сесії міськради.

Нагадаємо: майже на території лікарні власник придбаної території вирішив збудувати діагностичний центр з вбудовним закладом торгівлі. В’їзд на його територію, згідно плану, має бути зі сторони вулиці Сагайдачного. Варто додати, що саме ця ділянка використовується для заїзду/виїзду карет швидкої допомоги та іншого транспорту, на якму приїжджають у лікарню відвідувачі. Проти такого сусідства виступає керівництво лікарні та більшість депутатів.

Свою позицію висловила генеральна директорка Володимир-Волинського ТМО Тетяна ВАЩУК, котра зазначила, що дана ділянка межує з подвір’ям Володимир-Волинського ТМО, на території якого є чимало відділів та підрозділів, утім числі й обласного значення. І додаткове транспортне навантаження перешкоджатиме руху інших машин, які заїжджають на територію лікарні, у першу чергу це стосується карет швидкої допомоги, які доставляють хворих до приймального відділення. “Вважаю, будь-яка комерція на прилеглій території медичного закладу має бути забороненою, оскільки є ще норми ДБН”, – зауважила вона.

Начальник відділу управління охорони здоров’я Ірина ЛІЩУК також виступила проти будівництва.

“У рішенні написано, що це є будівництво діагностичного центру разом із закладом торгівлі. У реєстрі ЄДПО можна побачити, чим буде торгувати цей підприємець? А він продаватиме автотранспортні запчастини та займатиметься роздрібною торгівлею іграшок. Хоча у генеральному плані йдеться про житлову забудову. Читаючи дописи у соцмережах, чимало людей звинувачує керівництво лікарні у тому, що ми боїмося конкуренції. Це неправда. Ми, як органи влади, виступаємо за доступність медичної допомоги для ниших жителів, якщо мова йде про діагностичні центри, з упевненістю можна сказати, що їх у місті їх достатньо. Але ніколи діагностичний центр не конкуруватиме з профільним закладом вторинної медичної допомоги. Тому боятися нам нічого. Але будівництво магазину з дитячими іграшками та запчастинами на території медичного закладу, вважаю недоцільним”.

Микола ЮНАК пояснив свою позицію:

– За попередньої влади дана ділянка була у комунальній власності. Згодом її було надано учаснику АТО під житлову забудову, але той продав її Сергію Головенку. Новий власник вирішив збудувати діагностичний центр з вбудованим торгівельним центром, однак для цього потрібно змінити цільове призначення: з житлової забудови на на комерційне. На засіданні профільної депутатської комісії по земельних питаннях відбулася розмова із цим інвестором, де ми обговорили усі деталі, і пояснили, що там не може бути комерційного закладу. Я, своєю чергою, запропонував винести питання на сесію на розгляд кожного депутата. Та, як бачимо, депутати міськради вкотре все впроваджують у політику, хоча так не має бути. Вони не є політиками, наша мета – спряти розвитку міста, утім числі, й підприємництву, а не перешкоджати. Крім того, вважаю, що дана ділянка повинна використовуватися для потреб лікарні. Чому попередня влада не звернула на це уваги. Чому ми породжуємо наступні подібні проєкти? І скільки ще є незнаних об’єктів, які надходять на розгляд профільних комісій? Відповідь на це питання хотілося б почути від архітектора міста.

Тарас КИБА пояснив, що такі ділянки є, але ніхто не може передбачити, як ними захочуть скористатися їхні власники.

В результаті, депутати не підтримали рішення щодо зміни цільового призначення даної ділянки.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини