Дітей ОТГ Володимирщини позбавили права відвідувати художню школу

20.02.2020 | Новини | перегляди:

    До видання «ВолодимирМедіа» звернулися батьки дітей Зимнівської ОТГ, котрі навчаються у дитячій художній школі. Вони обурені діями міської ради, яка, можна сказати, вигнала дітей на вулицю.

-Такого, напевно, ніде нема, щоб ось так взяти й викинути учнів зі школи, за навчання яких громада сплачує кошти, – говорить пан Сергій, батько вихованця  цього навчального закладу. – Офіційна версія, як нам сказали, – відмова об’єднаних громад Володимирщини платити за ремонт, який був зроблений у приміщенні. Тому дітвора змушена займатися у районному будинку культури, де є проблеми з опаленням. Важко зрозуміти, чим керуються чиновники, які так вчиняють.

   Голова Зимнівської ОТГ Вячеслав КАТОЛИК, до якого видання звернулося за коментарем, пояснив, що для них це стало несподіванкою. І не тільки для його громади, а й інших.

– Приміщення дитячої художньої школи є комунальною власністю міста, і ми не маємо права фінансувати його. Однак докладатимемо зусиль, щоб діти мали можливість навчатися. Плануємо зробити частковий ремонт у приміщенні РБК та створити усі умови для них, – зазначив очільник ОТГ.

 – Ми сплачуємо кошти за навчання наших дітей у музичній школі, художній, ЗОШ №1, відшкодовуємо кошти за відвідування дитсадка, інклюзивного центру та ін. Тому мені не зрозуміло, чому виникла така ситуація, – пояснює ситуацію голова Зарічанської ОТГ  Ігор ПАЛЬОНКА. –  Фінансування усіх навчальних закладів відбувається у межах наших кошторисних призначень, та ми не маємо права фінансувати  приміщення, які є комунальною власністю міста. Тому вчора зібралися з усіма головами Володимирщини та представниками району, – заступником голови районної ради Аллою Мельник та керівником апарату райдержадміністрації Сергієм Романюком і вирішили як вийти з положення. Оскільки РБК є спільною власністю ОТГ Володимир-Волинського району, частково зробимо ремонт і переведемо туди дітей.

   Довідково:  за 2019 рік  Зарічанська ОТГ перерахувала у бюджет Володимира за навчання та лікування  населення цієї громади 1мільйон 968 тисяч 242 гривні. У тому числі за навчання дітей  у ЗОШ №1 – 1мільйон 098 тисяч 468 грн; у музичній школі – 588 679 грн, інклюзивному центру – 17 192 грн: дитячим садочкам – 78 241 грн; НВК – 16 135 грн; та позашкільну освіту – 12 329 грн. За лікування селян на рахунки ТМО перераховано 157,2 тисячі гривень.

 Нагадаємо: Зарічанська ОТГ виступила проти приєднання до Володимира-Волинського. У зверненні, скерованому Володимир-Волинською міською радою до голови ОДА Юрія Погуляйка, окрім Зарічанської ОТГ міський голова Володимира Саганюк просив  приєднати  Оваднівську ОТГ разом з Овлочинською сільською радою. Хоча на словах запевняв, що “об’єднання громади з містом –  це не наша ініціатива. Якщо в людей буде бажання – ми не заперечуватимемо, адже і насправді в нас є багато спільного” (сайт міськради).

  Чи не є такі дії міської влади попередженням для громад, які намагаються самотужки давати собі раду й не бажають приєднання до міста? Сьогодні вигнали дітей з художньої школи, завтра інші не зможуть відвідувати музичну, інклюзивний центр, дитячий садок. На що сподівається міський голова та чиновники, діючи такими методами, налаштовуючи проти себе жителів ОТГ? На те, що прийдуть на поклон? Як ситуація показує, громади навпаки, згуртовуються й вирішують питання власними силами.

Видання чекає на коментар начальника відділу культури і туризму виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Романа ВІСЛОБОКОВА щодо ситуації, яка склалася.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини