До переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах Володимир не увійшов

01.02.2020 | Новини | перегляди:

На сайті Верховної Ради України опублікований перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах до 2023 року, затверджений Кабміном. Володимира-Волинського серед них немає.

Так, у списку є Волинська область: Комунальне підприємство “Волинська обласна клінічна лікарня” Волинської обласної ради, комунальне некомерційне підприємство “Камінь-Каширська центральна районна лікарня” Камінь-Каширської районної ради Волинської області, комунальне підприємство “Луцька міська клінічна лікарня”, комунальне некомерційне підприємство “Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” Ковельської міської ради Волинської області, комунальне некомерційне підприємство “Любомльське територіальне медичне об’єднання Любомльської районної ради”, комунальне некомерційне підприємство “Нововолинська центральна міська лікарня” та комунальне некомерційне підприємство “Ратнівська центральна районна лікарня” Ратнівської районної ради.

Що можна сказати? До цього йшло. Коли в інших медичних закладах оновлювалася матеріальна база, у Володимир-Волинській лікарні проводилися ремонти. Лікарі й досі працюють на застарілому обладнанні. Коли у сусідніх райцентрах та містах вже працював гемодіаліз, у володимирській лікарні про нього й мова не велася, хворі були змушені їздити до сусіднього Нововолинська. Допоки голова благодійного фонду Микола Гінайло не привіз апарат з Німеччини, але вище керівництво заборонило його встановлювати, бо не сертифіковане. І коли журналісти зробили розголос, гемодіаліз таки встановили. Правда, новий. Сертифікований. На жаль, не усі пацієнти дожили до цього. Молода жінка померла, не доїхавши до Нововолинська.

Місто залишилося без опорного закладу здоров’я. Не врятували й ремонти. У Волинській області віддали перевагу Любомлю, що вже казати за Нововолинськ чи Ковель. І позбавили цього права міста обласного значення. Хто за це відповідатиме?

Можна лише подякувати місцевій владі, для якої життя і здоров’я жителів ніколи не були у пріорітеті. Наразі стоїть питання повіту. Йде боротьба за приєднання Зарічанської ОТГ до Володимира. Інакше місто втратить шанс бути райцентром. За це право бореться Нововолинськ, який має усі шанси. Зарічанці не вірять обіцянкам влади, яка за їхньою спиною, не обговорюючи з ними процес приєднання, пише звернення до вищого керівництва й просить приєднати ще кілька ОТГ, запевняючи, що громада лише виграє у цьому. Однак перспективи, про які говорять чиновники, є примарними. Бо місто не розвивається, інвестор оминає його, люди виїжджають у пошуках заробітку. А тепер ще й залишилося без опорного закладу здоров’я. Про що можна говорити? Докерувалися.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини