Домовлятися з мером Володимира-Волинського, – порадили у Волинській ОДА жителям Зарічанської ОТГ

31.01.2020 | Новини | перегляди:

Делегація з представників Зарічанської громади, яка категорично проти приєднання до Володимира-Волинського, побувала 30 січня в обласній адміністрації, де її довго не хотіли впускати до кабінету чиновника, який відмовився представитися, а також не впустили журналістів. Про це повідомила Валентина Борусевич.
  “Усіма силами спробували чинити опір, не пускали усіх в кабінет, кричали на нас та не пустили телебачення. Довго в суперечках вели так звані переговори. Прикро, що чиновники говорять на російській мові і зверхньо себе поводять. Ледь добившись дозволу усім зайти в кабінет №622 з порожньою вивіскою на дверях, ми змушені були погодитися на їхні умови – суворо без телебачення. Знімати нам також заборонили, хоча самі це робили. А терпіли ми все це тому, що хотіли почути інформацію про приєднання. Довго слухали різні доводи з перекрученими цифрами. Чомусь вони не збігалися з нашими. Одним словом, їх взагалі не цікавила наша думка. На закінчення «раднік глави» облдержадміністрації, який не вказав свого імені та прізвища, сказав: «Дагаварівайтесь с мером Владіміра-Валинска». Хорошим  моментом з того всього стала підтримка депутатів Лісової, Курстака та нардепа Рубльова, які в той момент перебували в ОДА. Навіть викликана на нас поліція у складі 6 осіб приємно здивувала – люди були хороші і розуміючі».

Заступниця Зарічанського сільського голови Ірина Лошенюк зазначила, що відповідно до теперішньої методики, яка затверджена Кабміном, їхня ОТГ відповідає чотирьом основним критеріям, і відсотковим показником є не нижче середнього. Їхній візит до керівництва області є останнім шансом, щоб їх почули. Вона також додає, що не розуміє, чому дали шанс іншим громадам, які є менш перспективним та дотаційними, стати самостійними, а їхню хочуть приєднати до міста. За два роки Зарічанська ОТГ має багато напрацювань та досягнень, і хотіли б розвиватися далі, тому намагатимуться до останнього відстоювати свою позицію.

Керуюча справами виконкому Ірина Ліщук, котра разом з першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком також приїхали до ОДА, відстоювали свою точку зору.  Зокрема на сторінці Фейсбук під дописом Валентини Борусевич наголосила: «Давайте об’єктивно – землі немає, фінансів немає, промислової інфраструктури немає. В чому ви звинуватили місто? Натомість – садки, школа, лікарня міста в повному користуванні зарічанців. Чому така пересторога? От по освіті платять тільки за харчування, оплату зарплати непедагогічних працівників і енергоносії. А є величезні капітальні видатки. За це не було сплачено ні копійки». 

Заступник міського голови Ярослав Матвійчук навів свої аргументи, а саме: формування центру округу, що нагально потребує збільшення кількості населення та території; визначення освітнього округу (значна частина дітей громади здобувають освіту в місті); спільна реалізація інфраструктурних проєктів (очистка річки Луга, утилізація сміття, водопостачання та водовідведення, будівництво доріг); спільне комунальне підприємство, що надає медичні послуги; фактично с. Заріччя і с. Федорівка злилися з містом; частина виробничих потужностей птахофабрики, яка є основним ринкоутворюючим підприємством об’єднаної громади прилягає безпосередньо до міста і громаду міста хвилює питання екології.

Також він зазначив, що про “добровільно-примусове” об’єднання Зарічанської ОТГ з Володимиром-Волинським вони дізналися тиждень тому. На нараду, яка відбулася в обласній адміністрації, запросили лише тих, кого приєднують, влада міста не мала можливості висловити свою позицію. На що депутати з Заріччя зауважили, що це є неправдою, бо у зверненні, скерованому Володимир-Волинською міською радою до голови ОДА Юрія Погуляйка, окрім  Зарічанської ОТГ міський голова Володимира Саганюк просить ще приєднати  Оваднівську ОТГ разом з Овлочинською сільською радою. Про це їм повідомили в обласній адміністрації.

Досить прямолінійно виклала свою думку під цією темою   представниця делегації від Заріччя Ірина Дердюк, котра наголосила, що на зустрічі у ВОДА  перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук навіть не зміг назвати села, що входять до Зарічанської ОТГ, яку так настирно хоче поглинути влада Володимира-Волинського. Депутати порадили спочатку вивчити їх перелік, а тоді претендувати на Зарічанську ОТГ, а також відкласти процес доєднання.

Представники Зарічанської громади пообіцяли, що не опускатимуть рук. І коли не допомогли перемовини на рівні керівництва Волинської ОДА, жителі сіл обіцяють перекривати дороги державного значення, захищаючи інтереси громади.

Кожна сторона відстоює свою точку зору. Та чи не виявиться так, що поки Зарічанська ОТГ оббиватиме пороги владних кабінетів, за неї і без неї все вирішать? Якщо вже не вирішили.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини