Директор КП «Володимир-Волинськетеплоенерго» Сергій Коба відмовив депутату в інформації про зарплату колективу

07.05.2020 | Новини

Переглядів: 21

Неодноразово керівник КП «Володимир-Волинськетеплоенерго» Сергій КОБА звинувачує «ВолодимирМедіа» у перекручуванні фактів. Особливо, коли видання розкриває правду про тарифи, які суттєво зросли упродовж останніх трьох років та далеко залишили позаду навіть Київ  (Володимир-Волинський за комунальними тарифами увійшов до четвірки найвищих в Україні,  Прийняти гарячу ванну у Володимирі-Волинському дорожче ніж у Києві , У Володимирі-Волинському, не зважаючи на заборону, піднімають тарифи ), та непомірні  заробітні плати і премії, які добряче підвищилися за час керівництва Сергія Анатолійовича.  

Якщо інформація про тарифи, кошти з бюджету міста, які виділяються на підтримку теплоенерго, оприлюднюються на офіційному сайті міської ради, то заробітну плату, премії та доплати працівникам комунального підприємства Коба тримає за сімома замками. Вперто ігноруючи звернення депутата Володимир-Волинської міської ради Сергія БАРЩЕВСЬКОГО, які він скерував для розгляду ще наприкінці минулого року.

У своїх відповідях Сергій Коба спирається на ч.1 ст.7 Закону України «Про доступ до публічної інформації», тобто інформацію про заробітну плату працівників комунального підприємства він вважає конфіденційною. Окрім цього він заручився Законом України «Про захист персональних даних», підлаштувавши окремі його статті під своє небажання надати депутату інформацію про заробітну плату колективу. Більше того, Сергій Коба вказує на те, що згідно Статуту підприємства джерелом коштів на оплату праці працівників підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності.

Видання вирішило розібратися в даній ситуації. Хоча кінцеву крапку у цій паперовій тяганині має поставити суд за позовом депутата Сергія Барщевського.

Розпочнемо з господарської діяльності. Комунальне підприємство «Володимир-Волнськетеплоенерго» засноване на комунальній власності територіальної громади м. Володимира-Волинського, власником підприємства є громада в особі міської ради і управління підприємством від імені громади здійснюється Власником – Володимир-Волинською міською радою. Майно підприємства належить до комунальної власності територіальної громади, а одними з джерел фінансування є майно, грошові внески, передані Власником, та трансферти з міського і державного бюджетів.

Про те, як міський бюджет інвестував КП «Володимир-Волинськетеплоенерго» видання писало в попередніх публікаціях “5 мільйонів за 3 роки для Сергія Коби: чи важко бути успішним керівником на податки містян, « На що збирається просити гроші КП “Володимир-Волинськтеплоенерго” і чому приховує інформацію про видатки» 

До відома читачів.Станом на 1 грудня 2019 року.(з офіційної довідки підприємства) згідно штатного розпису без врахування премій та надбавок, матеріальних виплатпосадовий оклад директора підприємства становив -15 850 грн; головного інженера – 14 265 грн; начальника відділу збуту – 13 678; секретаря приймальні – 7 816 грн; начальника енергетичної служби 13- 957 головного бухгалтера – 14 265 начальника виробничої лабораторії (0,5 штатної одиниці) – 12 003 грн; юрисконсульта  – 10 998 грн менеджера з постачання (0,5 штатної одиниці) 11 – 724 грн, водія «Урала» – 10 345 грн; оператора котельні 6 030 грн 

Якщо підрахувати суму,  теплоенерго за часів керування Сергія Коби з міського бюджету отримало близько 10 мільйонів гривень. Окрім цього підприємство одержує від жителів та установ міста плату за надані комунальні послуги, тарифи на які постійно підвищуються, про шо йшлося в публікації .«Як керівник теплоенерго Сергій Коба тарифи підвищує та премії виплачує»  

То на якій підставі пан Коба, якого найняла громада за призначенням міського голови Петра Саганюка, так вперто не хоче оприлюднити заробітну плату свого колективу ?

Якщо взяти до уваги  Огляд судової практики з актуальних питань доступу до публічної інформації, який містить правові позиції Верховного Суду за 2018–2019 роки, в розділі тлумачення поняття «публічна інформація» вказано:  комунальні підприємства створені органом місцевого самоврядування на основі комунального майна та здійснюють свою діяльність від імені територіальної громади, а тому всі прибутки, отримані комунальними підприємствами від своєї діяльності, є також власністю територіальної громади, тобто бюджетними коштами (комунальним майном)

Щодо конфіденційності, на яку спирається пан Коба.

Відмовляючи депутату в інформації про зарплату, Сергій Коба повинен був вказувати, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію. Такого обґрунтування ним не надано. Більше того, Конституційний суд України рішенням від 20 січня 2012 року установив: частиною 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Декілька слів про захист персональних даних, якими прикривається Сергій Коба. 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» … не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, а також не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна

Отже, видання «Володимир Медіа» допускає, що директор КП «Володимир-Волинськетеплоенерго» Сергій Коба навмисне уникає  обов’язку надати інформацію про заробітні плати колективу. Щоб швидше всього не притягувати до себе негативної уваги жителів міста, яких регулярно підгодовує позитивною інформацією про перерахунок  плати за тепло у сторону зменшень. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини