Генерал-майор Шаптала призначений Начальником Генерального штабу ЗСУ

29.07.2021 | Новини | перегляди:

Генерал-майор Сергій Олександрович Шаптала – новий Начальник Генерального штабу ЗСУ. Про це інформує Мілітарний з посиланням на відповідний Указ президента.

На новій посаді він замінив генерал-лейтенанта Корнійчука Сергія Петровича.

Майбутній військовий народився в селі Костянтинівка, що в Смілянському районі Черкаської області. Нині йому 48 років.

Перші кроки у війську були в 1990 році – саме під час розпаду Радянського Союзу. Тоді Шаптала вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища.

Вперше керівну посаду отримав на початку 2013 року – у свої 40 років. Тоді військовий став командиром 300 Чернігівського окремого механізованого полку, але вже в кінці того ж року полк розформували.

У 2014 році, коли щойно почалась російсько-українська війна, Сергія Шапталу призначили командиром 128 гірсько-штурмової Закарпатської бригади, більш відомої як “Закарпатський легіон”. До призначення служив у 51 ОМБР.

Як командир бригади військовий брав участь у боях у межах Антитерористичної операції. Зокрема, він був безпосереднім учасником боїв за Дебальцеве.

Вже у 2015 році Сергій Шаптала удостоївся звання Героя України з врученням Ордена “Золота зірка” – найвищої державної нагороди.
До призначення на посаду Начальника Генерального штабу ЗСУ керував Оперативним командуванням «Захід». У період з 2017 по 2020 рік – перший заступник командувача військ оперативного командування «Південь».

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини