Вівторок, 22 вересня 2020, 12:11

Хочете аби ваші діти вчилися у гімназії Цинкаловського – чекайте на перевірки

10.06.2019 | Без категорії | перегляди:

До видання «Володимирмедіа» звернулися батьки майбутніх першокласників (якщо повезе) гімназії Цинкаловського. Свої прізвища  просили не вказувати, оскільки побоюються переслідування.
Річ утім, що вони подали заяви до вищевказаного навчального закладу щодо прийняття їхніх дітей до перших класів. Однак там їм повідомили про те, що не усі матимуть можливість навчатися у  ньому, оскільки планується один клас для першачків через переповненість школи.
Це обурює не тільки батьків, а й вчителів, котрі докладають усіх зусиль задля того аби їхня школа була однією з найкращих в Україні. Про це свідчать результати ЗНО, олімпіад, фестивалів та конкурсів, на яких діти займають перші місця і прославляють місто. Чому тоді кількість бажаючих навчатися у цьому навчальному закладів повинна зменшуватись, а ненавпаки? І чому має бути лише один перший клас, коли в інших школах їх кілька, а навчання відбувається у дві зміни?
Окрім того, батьки висловлюють обурення й щодо дивних перевірок. У приклад одна з мам приводить факт, коли будучи на роботі, до їхнього будинку завітали невідомі люди й почали розпитувати її неповнолітніх дітей, чи насправді вони прописані та проживають у даному помешканні? А також оглядали кімнати, як вони пояснили, з метою облаштування відповідних умов для дітей. Питання: чи мають «перевіряючі» на це право? Навіть більше: чи мають право у відсутності дорослих заходити у квартири та будинки і ставити подібні питання неповнолітнім? Де таке прописано у законодавстві? Окрім того, так звані комісії, ходять по сусідах і цікавляться місцем проживання дітей та батьків.
Це що? Нові вимоги Міністерства освіти? Чи забаганки місцевої влади, яка дозволяє собі такі дії, посилаючи такі комісії? І чи цікавились її представники місцем проживання кожної дитини у місті, яку батьки відправляють у перші класи? Адже є факти, коли з Устилуга їздять до Володимир-Волинського вчитися, а також з Ковельської, Устилузької та інших вулиць – до школи інтернату. І це не є порушенням законодавства, яке говорить, що батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування. Чи така пильна увага стосується лише школи гімназії імені Цинкаловського?
Батьків бентежать чутки щодо того, що через брак місць у школі їм доведеться возити дітей до інших шкіл, місцезнаходження яких не є близьким від місця проживання. Та ще більше турбує, що там не буде таких вчителів як у гімназії, при всій повазі до інших викладачів. На їх думку,  замість того, щоб підтримувати школу, місцева влада навпаки, – перешкоджає її діяльності. Доказом цього слугує факт, що діти змушені займатися у спортивному залі, де є грибок, коли в інших школах відбуваються не тільки капітальні ремонти, а й встановлюються спортивні майданчики за мільйони гривень, ремонтується басейн, закуповується кухонне обладнання. Чому таке ставлення до цього навчального закладу, її колективу? Адже керівництво школи робить усе можливе, щоб вона процвітала, а діти мали найкращі знання.
Батьки запевняють, що будуть боротися за право навчатися їхнім дітям  у гімназії, бо саме її вважають найкращою у місті. А ще додають, що такі перевірки є протизаконними, а відмова навчатися у школі – порушення прав дітей на  отримання освіти, https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v_227729-19

За інсайдерською інформацією, керівник гімназії давно вже не влаштовує міського голову, який усіляко намагається вижити його, а керування школою хоче доручити одній з керівниць дошкільного закладу. Та чи не призведе така “ротація” до поступово закриття школи, починаючи з переведенням дітей та вчителів в інші навчальні заклади, закінчуючи продажем території, на якій знаходиться гімназія, де може вирости не одна багатоповерхівка. Як ніяк – центр міста.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини