Ірина Констанкевич про те, що потрібно для того, аби Маневицька лікарня була опорною

13.02.2020 | Новини | перегляди:

Учора у МОЗІ відбулася зустріч народного депутата України Ірини Констанкевич із першим заступником Міністра охорони здоров’я Андрієм Семиволосом. Питання, що виносилося на розгляд, стосувалося збереження Маневицької районної лікарні. Про це вона написала на офіційній сторінці у Фейсбук.

“Отже, про Маневицьку районну лікарню за підсумками наради в МОЗі:
– зустріч з першим заступником Міністра охорони здоров’я Андрієм Семиволосом тривала більше години. Працювали з картами, таблицями, цифрами. Кожен задав питання і почув відповідь.

1. Почули переконливе обґрунтуванням, чому Маневицька лікарня не опорна. Тому, що кількісні показники наданих медичних послуг низькі. І нам це було проілюстровано (до прикладу пологів лише 380, тоді як в інших близько тисячі, лапороскопій 7, тоді як в інших – це за день)….. і не лише.

2. Що робити, аби зберегти Маневицьку районну лікарню. Головний лікар спільно з колективом, районною владою, депутатами повинні розробити концепцію розвитку на кілька років і план дій на найближчі півроку. Зрізи показників (кількість пацієнтів, операцій, пологів….) будуть робитися щопівроку. І переглядатися. Отже, і статус лікарні переглядатиметься, вона може стати опорною, і не тільки. Це право треба довести. До речі, опорна – це для екстренної допомоги лише, центральна в логістиці.

3. Почули головне – що треба і можна зробити для лікарні, а відповідно для людей. Долю лікарні вирішать пацієнти, де вони народжують, де видаляють апендицит, де роблять аналізи…
Гроші будуть йти за пацієнтами і чим більше їх лікуватиметься в Маневицькій районній лікарні – тим життєспроможнішою вона буде. Замкнене коло. Або логічний цикл.

Навіть готова сама, коли буду на окрузі проходити обстеження в Маневицькій лікарні, щоб покращити її показники. І гроші за це офіційно заплачу. Бо я теж вважаю, що лікарня має бути.

Це був аналітично- практичний майстер-клас від міністерства на тему «Що зробити Маневицькій лікарні, аби вона була УСПІШНОЮ»
Я дякую за таке повчальне спілкування Першому заступнику міністра Андрію Семиволосу.
За те, що разом із делегацією авторитетних маневичан ми почули і зрозуміли, все в наших руках.

А Ви куди поїдете лікуватися? Кожен має почати з себе:
В Маневичі? Луцьк? Київ ? Львів?”, – йдеться у дописі.

Питання до народного депутата України Ігоря Гузя, міського голови Петра Саганюка, місцевої влади, депутатів, головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександа Клачука: що ви зробили задля збереження опорного пункту у Володимирі-Волинському? І чи збираєтесь відстоювати медичний заклад? Які заходи вживатимуться?

З і сказаного Іриною Констанкевич зрозуміло, що ремонти даху за 5 мільйонів не врятують лікарню. Але є шанс зберегти її. Якщо захотіти.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини