Понеділок, 29 листопада 2021, 11:39

Коломойському віддали третину українського газу

09.11.2021 | Новини | перегляди:

На фоні входження України в «червону зону», запровадження штрафів за відсутність вакцинованих сертифікатів та загону бізнесу в жорсткі рамки, олігарху Коломойському  підконтрольний президенту Зеленському «Нафтогаз Україна» за мировою угодою віддає третину газу зі сховища на 100 мільярдів гривень.  

Про це написав народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко у блозі на “Українській правді”.  Як зазначив депутат, президент підписав закон про олігархів, а олігарх Коломойський отримає 3,5 млрд м³ (третина усього запасу) природного газу зі сховищ, який мало отримати населення.  Для населення газу не вистачає, а для олігарха Коломойського, як виявилося, достатньо. Загалом апетити Коломойського – на 8 млрд м³ газу. Так що 3,5 млрд – це тільки аванс…


 Виявляється, 26 жовтня державний Нафтогаз України, у якому Зеленський розігнав наглядову раду і поставив управляти свого соратника Вітренка, підписав з Коломойським мирову угоду і погодився віддати йому 3,5 млрд м3 газу, яких знаходиться у сховищах. Перші 700 млн мають відійти олігарху уже 30 листопада.   Газ пустять на Дніпроазот, зроблять з нього добрива і відправлять за кордон, а населення – хай молиться на теплу зиму. А якщо раптом морози – то будуть просити у Путіна газ, як зараз у Лукашенка просять електроенергію.
 
 Загалом ціна всієї цієї історії з газом – 3,5 млрд доларів США, виходячи із сьогоднішніх цін на газ. Це більш ніж 100 млрд грн – трохи менше ніж бюджет Збройних сил України на 2022 рік, там закладено 131 млрд. За цей газ Коломойський судився з попередньої владою в Стокгольмському арбітражі. Позов програно. Й донині не визначена доля націоналізації Приватбанку, справа затягується в судах.  Натомість Коломойський виграв президентські вибори в 2019 році. І тепер через Зеленського забирає те, що попередній уряд йому дарувати не хотів. Ось вам й мирова угода….

Поряд з розбазарюванням газу, народу вкотре нагадують, що оператори хоч сьогодні ладні підняти ціни на його транспортування в декілька разів. А Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає переведення обліку газу на кіловат-години замість кубічних метрів. Що це – покаже час. Однак судячи з розпочатої зе-олігархізації, нічого доброго народу не чекати. Експерименти продовжуються….

 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини