Команда літературного фестивалю «Фронтера» досліджуватиме культурну спадщину Володимира-Волинського

28.07.2020 | Новини | перегляди:

Протягом липня-жовтня 2020 року експерти команди Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» проводитимуть дослідження місцевої культурної спадщини та започаткування нового мистецького дійства.

Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» 2-4 жовтня 2020 року втретє відбудеться в Луцьку. В події беруть участь найбільш відомі письменники, перекладачі, культурні менеджери, музиканти з України, Білорусі, Польщі, Латвії, Литви. Серед авторів «Фронтери» Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Іздрик, Олександр Ірванець, Тарас Прохасько. В рамках фестивалю діє три сцени – міжнародна, молодіжна та дитяча.

Однак «Фронтера» – це не лише триденний фестиваль, а комплекс культурних онлайн та офлайн подій, інформаційних акцій, які тривають протягом року. «Фронтера» – це один із інструментів позиціонувати Луцьк та Волинь як інтеркультурний регіон, можливість активізувати культурне середовище міста/області. Це дійство гуртує навколо себе представників місцевих культурних організацій та національних товариств, митців, представників органів місцевого самоврядування та соціально-відповідального бізнесу. Завдяки таким проектам як «Фронтера», театр «Гармидер» чи Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, в інформаційному просторі України Луцьк та Волинь тепер асоціюються із мистецтвом, літературою, приваблюють інтелектуального туриста», – розповідає директорка фестивалю Елла Яцута.

Цьогоріч проект «Фронтера» реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Це дало змогу масштабувати діяльність. В рамках проекту будуть проведені дослідження місцевої культурної (зокрема літературної) спадщини Володимира-Волинського, Павлівської, Смолигівської, Цуманської, Торчинської громад, створено серію матеріалів про локальних важливих персоналій, події і місця. На основі проведених досліджень також буде створено концепцію мистецького заходу (фестиваль, вистава, ярмарок тощо), який може стати візитівкою громади. До речі, серед експертів проекту, які працюватимуть над дослідженнями, Віталіна Макарик, культурна менеджерка, журналістка володимир-волинської газети «Слово Правди».

Також протягом серпня-вересня команда «Фронтери» проводитиме серію навчань для волонтерів культури, осіб, які хочуть долучитися до організації фестивалю в Луцьку, отримати навички, як самостійно впроваджувати культурні події. Навчання будуть відбуватися в форматі п’яти онлайн-лекцій, а також 2 практичних занять в Луцьку. Аби долучитися до команди волонтерів, потрібно заповнити анкету: bit.ly/2E9cPpr.

Довідка. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного За підтримки законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини