Корупційні скандали Княжого Граду, у яких фігурують представники влади

01.04.2020 | Новини, Статті | перегляди:

Про корупційні скандали у Володимирі-Волинському, у яких фігурують представники влади, красномовно свідчать розлідування активістів та журналістів.

Перше гучне повідомлення про корупційний скандал, пов’язаний з міським головою Петром Саганюком, оприлюднила “Волинська правда“, на яку посилалося ряд волинських видань.

«5 квітня 2016 року працівники поліції у ході розслідування справи про корупцію, зловживання владою, перевищення повноважень, організацію злочинних схем та контрабанди провели більше семи обшуків у котеджах міського голови Володимира-Волинського Петра Саганюка . І, як прогнозував ЗМІ, «зважаючи на те, що колишній перший секретар Волинського обкому ЛКСМУ, а нині Володимир-Волинський міський голова має “своїх” людей у ряді структур, цілком ймовірно, він спробує вийти “сухим із води”.

Є мудрий вислів: якщо неможливо побороти корупцію, її варто очолити. Озброївшись другим, взявши міцно у свої руки віжки правління містом, Петро Саганюк спільно зі своєю командою неодноразово ставав фігурантом корупційних скандалів.    

 Ремонт вулиць цегельного заводу, про що йшлося   у сюжеті Фактів дописів активіста Тараса Сватка та місцевих ЗМІ, зокрема. Дорога, що існує лише на папері: на Волині на ремонт, якого не було, витратили понад 600 тис.  . 

Згідно актів виконаних робіт чотири вулиці району Цегельного заводу міста були вкладені асфальтовим покриттям на суму 609 тисяч 687 гривень. Насправді ж, розповів начальник управління ЖКГ міста Віктор Фіщук, ці гроші спрямували на ремонт іншої вулиці –  Панаса Мирного.  За його словами, на капітальний ремонт 4-х вулиць, де за документами вже є покриття, потрібно понад 20 мільйонів гривень. Таку суму, каже, нині бюджет міста не потягне. Мешканцям радить за власний кошт виготовити проектну документацію на капремонт дороги. Перший заступник Ярослав Матвійчук, котрий відповідає за житлово-комунальне господарство та будівництво, усіляко захищав свого підлеглого, доводячи, що ремонт проведено за усіма будівельними нормами і жодних порушень не вбачає. Як би там не було, мешканці цегельного заводу й надалі місять болото, тому звернулися до прокуратури та поліції Волинської області провести розслідування щодо того, хто міг присвоїти кошти, нібито витрачені на ремонт доріг у Володимирі-Волинському. Дане звернення підтримали депутати обласної ради на засіданні 29-ї сесії Волинської обласної ради 12 березня  закликали.

Будівництво ІІІ карти полігону ТВП, загальна вартість якого (виготовлення документації, експертиза, роботи, авторський та технічний нагляд), як інформували у міській раді, склала 11,735 мільйонів гривень, з яких 10,502 мільйонів – кошти державного бюджету, 1,233 мільйона – міського.

 21 січня, як пізніше виявилося, без сертифіката готовності об’єкту до експлуатації, відбулася помпезна презентація нового полігону твердих побутових відходів, на яку прибули народний депутат Ігор Гузь з помічниками, міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк, перший заступник голови Ярослав Матвійчук, представники міського управління ЖКГ, КП “Полігон” і представники підрядника.

А вже 28 січня прокуратура Волинської області повідомила, що директору КП «Полігон» Олександру Козичку оголошено підозру. Йому інкримінують службове підроблення і розтрату майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. « У процесі виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва ІІІ черги полігону твердих відходів у Володимирі-Волинському, посадовець включив у кошторис непередбачену проектом потреби закупівлі бульдозера за завищеною ціною і затвердив цей кошторис із внесеною до нього завідомо неправдивою інформацією. Згодом, здійснюючи закупівлі для будівництва, директор підприємства закупив бульдозер вартість якого становила 277 тисяч гривень за ціною понад 1 млн.120 тисяч грн, розтративши в такий спосіб більше 844 гривні», – йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Волинської області.  

30-го січня міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк прозвітував перед громадою міста про результати роботи у 2019 році. Звітуючи за рік,  очільник міста повідомив, що загальна вартість робіт із будівництва полігону склала майже 12 мільйонів. 10 — з державної казни та понад 1 млн. грн. — з міського бюджету. А от Міністерство енергетики та захисту довкілля повідомило на запит журналістів «Сила Правди», що протягом 2018-2019 років на володимирський полігон спрямували 10 538 578 гривень.  

Йдемо далі. 5 лютого цього року КП «Полігон» отримало відмову від ДАБІ України у видачі сертифіката на готовність об’єкта до експлуатації. «Об’єкт не відповідає проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил»  .

Саме тут виникає ряд запитань. Яким чином презентували те, що не пройшло сертифікації?  Хоча, якщо взяти до уваги чергову брехню про здачу будинку для військових у Володимирі-Волинському, якого також не прийнято в експлуатацію, дивуватися нічому.

Нещодавня публікація на сторінках «Сили Правди»  https://sylapravdy.com/sudy-kryminal-i-nyzka-porushen-smittyevyj-poligon-u-volodymyri-volynskomu-zabrakuvaly/  «Суди, кримінал і низка порушень. Сміттєвий полігон у Володимирі-Волинському «забракували», викрила ряд розбіжностей та оприлюднила низку фактів по будівництву полігону твердих відходів, до перекручування яких причетні перші особи міської влади.  Коли журналісти у першого заступника міського оголосив Ярослава Матвійчука як керівника проєкту намагалися вияснити причини розбіжностей між сумами вартості проєкту в договорах і в документах, які подавалися на держархбудекспертизу, і які упродовж будівництва неодноразово змінювалися, він скерував запит до директора КП «Полігон» Олександра Козичка, котрий відповів, що експертизу замовляв і оплачував підрядник.  Водночас на офіційному сайті Мінрегіону йдеться, що проєкт обійшовся у понад 14,5 млн. і на кінець 2019 року  був готовий лише на 70%. 

Дивно, що в даній історії «стрілочником» виявися директор «Полігону» Олександр Козичко. Хоча, коли заповнювалася РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ (http://dfrr.minregion.gov.ua/Project-annotation-full?PROJT=21553) заявником виступала Володимир-Волинська міська рада в особі міського голови Петра Саганюка. Керівником проєкту назначено його першого заступника Ярослава Матвійчука. КП «Полігон» виступає у ролі партнера, де директор Олександр Козичко відповідає за «контроль, координацію та подання звітів». Яким чином на усіх актах виконаних робіт, коригуваннях та накладних на придбання бульдозера стоять підписи не керівника проєкту Ярослава Матвійчука, а саме Козичка, питання відкрите. 

« Я питав у прокурора, а де ж ті підрядники? Де ті рівненські? Мовчать. Я недоживу до 70 через це все. Навіщо воно мені? Мені дали документи- я підписав.Вони надали мені висновки експертизи. Я не зобов’язаний їх перевіряти. Там так само є чиїсь підписи. Це вже поті я собі обдумав, пошукав як в інших областях. Ніде більше комунальне підприємство не є замовником такого будівництва. Скрізь або виконком, або міська рада. Чому ми будували цей полігон?», – відповів журналістам «Сила правд» Олександр Козичко.

Невідомо, чим завершиться ця історія з корупційним душком. Але те, що черговий скандал з будівництвом сміттєзвалища, яке не сходило з язика міського голосив Петра Саганюка, і який він заніс у власний послужний список заслуг перед громадою Володимира-Волинського, таки матиме продовження. Принаймні, є надія, що нове прокурорське керівництво в державі дасть вірну правову оцінку їхнім діям.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини