Понеділок, 29 листопада 2021, 09:59

КП “Володимир-Волинське теплоенерго” програло у суді депутату, відмовившись дати інформацію про зарплату працівників

12.06.2020 | Новини | перегляди:

09.06.2020 року Волинський окружний адміністративний суд поставив крапку стосовно неправомірної відмови у депутатському зверненні Сергія Барщевського до КП “Володимир-Волинськтеплоенерго”, у якому він просив надати інформацію стосовно сум нарахованої заробітної плати з розшифровкою за видами виплат (інші виплати заохочувального характеру) працівників КП “Володимир-Волинськтеплоенерго” за період 2017, 2018, 2019 по даний час.

Сергій Барщевський подав до міського голови Петра Саганюка три депутатські звернення. Далі вони були направлені за належністю для розгляду директору КП «Володимир-Волинськтеплоенерго» Сергію Кобі, який відмовив в отриманні запитуваної інформації, з мотивів віднесення її до конфіденційної інформації відповідно до ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Разом з цим, зазначено, що працівники підприємства не надали згоди на доступ до інформації, яка є обмеженою фізичною особою. Рішення про незгоду розповсюджувати інформацію щодо зарплати працівники підприємства прийняли на загальних трудових зборах 22 січня 2020 року.

Комунальне підприємство «Володимир-Волинськетеплоенерго» засноване на комунальній власності територіальної громади м. Володимира-Волинського, власником підприємства є громада в особі міської ради і управління підприємством від імені громади здійснюється Власником – Володимир-Волинською міською радою. Майно підприємства належить до комунальної власності територіальної громади, а одними з джерел фінансування є майно, грошові внески, передані Власником, та трансферти з міського і державного бюджетів.

Однак на сторінці підприємства, йдеться про те, що комунальне підприємство не утримується за рахунок бюджетних коштів. Згідно Статуту комунального підприємства «Володимир – Волинськтеплоенерго» Володимир-Волинської міської ради джерелом коштів на оплату праці працівників підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності. Тому оплата праці працівникам підприємства не є витратами державного чи місцевого бюджету.

Виходить, “частина доходу”, як стверджує Коба, є кошти містян за постачання тепла, яке обходиться їм у кілька тисяч гривень в опалювальний сезон. А от яку мають заробітну плату, плюс преміальні за це працівники підприємства, – інше питання. Подейкують, “чорноробочі” отримують копійки. А от “контора” за час правління Сергія Коби встигла обзавестися автівками. Непогану частину доходу є, чи не так?

Варто нагадати, з міського бюджету підприємству виділено 10 мільйонів гривень на видатки. Про це йшлося у матеріалі “КП “Володимир-Волинськтеплоенерго” заперечує отримання коштів з казни міста, однак цифри говорять за себе”.

Суд позов задовільнив повністю і визнав дії протиправними та зобов’язав КП “Володимир-Волинськтеплоенерго” надати інформацію, що запитувалось згідно депутатських звернень. А також стягнути за рахунок бюджетних асигнувань комунального підприємства судові витрати.

Рішення суду на сторінці http://reyestr.court.gov.ua/Review/89679808

Підприємство готує апеляцію до Восьмого апеляційного адміністративного суду, оскільки не погоджується з даним рішенням суду. Про це йдеться на офіційній сторінці у Фейсбук.

Дивно, що теплоенерго, де тарифи є найвищими у місті, і яке стверджує, що йому нічого приховувати, не хоче висвітлювати інформацію про заробітну плату. Утім з міського бюджету просить кошти на ремонт комунікацій, придбання транспорту та інші витрати.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини