Вівторок, 29 вересня 2020, 01:41

КП «Володимир-Волинське теплоенерго» звернулося до ВРУ про списання боргів 5-річної давності

10.09.2020 | Новини | перегляди:

Найбільші підприємства теплокомуненерго Волині направили звернення до Верховної Ради та уряду щодо невідкладного прийняття законопроєкту № 3800-01. Цей документ дасть можливість вчасно, без проблем розпочати опалювальний сезон да забезпечити домівки волинян теплом. Про це повідомляють «Українські Новини».

Станом на 2 вересня борг тепловиків Волинської області за газ перед НАК «Нафтогаз України» становив біля 250 млн грн. Така заборгованість складається значною мірою із довільно нарахованих штрафів та інших нарахувань. Збільшена таким чином заборгованість загрожує сталому проходженню опалювального сезону 2020-2021 рр. Тому заручниками ситуації стають споживачі, які розраховують на тепло в своїх домівках та гаряче водопостачання. 

Законопроєкт № 3800-1, підготовлений в липні групою нардепів від різних політсил, передбачає варіант списання 114 млрд грн «штучних боргів» за газ і тепло за останні понад 5 років усім учасникам газового ринку і можливість почати все з чистого листа. Цей документ передбачає списання взаємної заборгованості за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, а також  списання всіх штрафних санкцій, нарахованих на цю заборгованість.Прийняття цього законопроєкту має не допустити підняття цін на тепло для населення чи взагалі зриву опалювального сезону.

До переліку підприємств, які адресували звернення до парламенту, є КП «Володимир-Волинськетеплоенерго», де станом на 20 серпня   заборгованість жителів міста за послуги централізованого опалення та постачання гарячої води  складає майже 6, 800 млн. грн. Про це зазначається на ФБ сторінці Комунальне підприємство “Володимир-Волинськтеплоенерго”.

Взявши до уваги звернення тепловиків до Верховної Ради та до споживачів Володимира-Волинського, виникає  запитання до керівника КП Сергія Коби: чому  звернення до парламенту немає на офіційній сторінці у ФБ задля інформування споживачів?

Володимирчани повинні знати, як підпиємство намагається уникнути боргів за енергоносії, при цьому закликаючи їх сплатити накопичені борги, лякаючи  судами.

З 2017 року, відколи  керівником КП «Володимир-Волинськетеплоенерго» призначено екс-свободівця Сергія Кобу, тарифи на тепло та гарячу воду регулярно зростали, мотивуючи це економічною ситуацією на підприємстві. Про це «Володимир Медіа» неодноразово висвітлювало у попередніх публікаціях  «Як керівник теплоенерго Сергій Коба тарифи підвищує та премії виплачує», «Тарифи на теплопостання у Володимирі є найвищими в області», «У Володимирі-Волинському, не зважаючи на заборону, піднімають тарифи»,  «Володимирчани скаржаться на завищені суми у платіжках за тепло», Володимир-Волинський за комунальними тарифами увійшов до четвірки найвищих в Україні», «Прийняти гарячу ванну у Володимирі-Волинському дорожче ніж у Києві» та ряд інших.

І коли звернення тепловиків переконає народних депутатів перед опалювальним періодом 2020-2021 років прийняти вищезгаданий законопроект, підприємство, повинне також переглянути заборгованість споживачів, а тим, хто вчасно вносив плату за послуги, провести перерахунок тарифів та повернути зайво сплачену суму або ж зарахувати переплату в рахунок оплати за послуги нового опалювального сезону. Якщо держава спише заборгованість підприємству, воно у свою чергу зобов’язане розробити механізм списання або перерахунку тарифів для кожного споживача. Чи не так?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини