Лікар-травматолог впроваджує новітні методи лікування і вперше у Володимирі провів з колегами надскладні операції

17.02.2021 | Новини | перегляди:

Лікар-травматолог Іван Лотоцький за досить короткий термін роботи в місцевій поліклініці та травматологічному відділенні лікарні встиг завоювати авторитет у пацієнтів. І недаремно, адже він дуже чуйно ставиться до всіх, хто до нього звертається, надає фахові консультації та кваліфіковану медичну допомогу і лікування. Пише Місто вечірнє.

Родом пан Іван із невеличкого села Волиця нині Павлівської об’єднаної територіальної громади. Виховувався в сім’ї, в якій не було медиків. Проте став лікарем, як зазначає, випадково, адже збирався бути фармацевтом, як  старша сестра. Знання і доля дали можливість вступити на державну форму навчання до Тернопільського медичного університету. У виші Іван Лотоцький зрозумів, що хоче опанувати зовсім іншу спеціальність. Лікар розповідає, що на другому курсі, коли познайомився із професором Василем Гаргулою, всерйоз зацікавився саме ревматологією і хірургією. Через це він почав ходити на різноманітні гуртки, брав участь в олімпіадах із травматології та загальної хірургії, а також писав наукові статті, проводив дослідження та оперував разом із професором. 

Після навчання постав вибір із працевлаштуванням між трьома районами. Поспілкувавшись з головними лікарями усіх медичних закладів, вирішив обрати Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання, куди влаштувався на посаду лікаря-інтерна в травматологію.

Протягом року проходив інтернатуру в обласній лікарні у відомого, як зазначає сам Іван, одного з найкращих травматологів Волинської області, Ореста Менчка, який для багатьох молодих медиків є справжнім взірцем. Там лікар займався ендопротезуванням, лікуванням дуже складних переломів.

Також він продовжив навчання на заочній формі у Львові, паралельно відвідуючи різні приватні клініки в Тернополі, вивчаючи новітні методи досліджень і лікування.

– Дуже велику роль зіграв у моєму виборі стати травматологом лікар із Торчина Андрій Михайлович Коновал, – розповідає Іван Лотоцький. – Я їздив до нього на навчання, починав із ним оперувати. Перші операції я проводив у лікарні в Торчині під його керівництвом. 
Після того, як став працювати у Володимир-Волинській лікарні, пан Іван каже, що одразу відчув підтримку з боку керівництва медзакладу. Завжди допомагали з інструментами, з особистим розвитком та різноманітними курсами. 

– Мені дуже приємно, що я потрапив у такий колектив. Завідуючий Валерій Михайлович Радчук усім нашим лікарям, так само й мені, передає власний досвід і разом з нами також навчається чогось нового, підтримує у всьому, – розповідає Іван Лотоцький. – Разом з ним ми почали оперувати тут, почали проводити нові операції, які до того часу у Володимирі не проводилися, а також запровадили нові методи лікування.

За словами лікаря, поєднувати роботу у відділенні та прийом пацієнтів у поліклініці нелегко, бо не завжди все вдається. Також не всім вдається допомогти, адже в людей трапляються травми різної складності. Проте Іван Лотоцький запевняє, що дуже приємно, коли бачиш весь шлях лікування пацієнта від прийому та стаціонарного лікування і до самого одужання. 

– Так само дуже приємно, коли люди приходять до мене не тільки лікуватися, а й для того, щоб отримати просто пораду, – розповідає лікар. – Радує, що  прислухаються і я можу їм допомогти. 
Та найбільше Івану Лотоцькому подобається оперувати. Він зазначає, що хотів би ще більше розвиватися в цьому напрямку.
Окрім цього, у Володимирі-Волинському віднедавна почали проводити таку відновлювальну терапію як плазмоліфтинг. Цю процедуру освоїв і впровадив у нас пан Іван, пройшовши спеціальне навчання. Допомагає плазмоліфтинг при переломах, артрозах, артритах, епікондилітах та будь-яких травмах чи ранах, що погано загоюються. Лікар навіть показав і розповів, за допомогою яких приладів відбувається таке лікування.

– Під час процедури у пацієнта з вени беруть до десяти мілілітрів крові. Пробірку поміщають у спеціальну центрифугу. В результаті центрифугування кров розшаровується, утворюючи збагачену тромбоцитами та вітамінами плазму – саме ту речовину, яка й допомагає відновлюватися тканинам і суглобам, – розповідає пан Іван.

– Чим плазмоліфтинг мені подобається, то це тим, що він абсолютно безпечний і жодним чином не може зашкодити пацієнту, на відміну від лікарських препаратів, за застосуванням яких потрібно ретельно стежити. Ця процедура відбувається в абсолютно стерильних умовах. А також пацієнту вводиться матеріал, вироблений з його ж крові, від якого жодних побічних ефектів бути не може. А результат такого методу лікування – регенерація тканин, і цей препарат знімає запальні процеси та відновлює хрящову тканину в суглобах.

Найскладнішими випадками у практиці й такими, що найбільше запам’яталися, лікар називає дві операції, які вже описувалися в пресі. Перша – це коли в 60-річної жінки стався перелом плеча з шістьма уламками.

– Це була неділя. О 8-й ранку зателефонували, що поступає жінка. Я зустрів її у приймальному відділенні, зробили рентгензнімок і одразу госпіталізували. Близько тижня ми готували цю жінку до операції, адже з’явилися ще супутні захворювання. Вже потім ми її прооперували. Операція тривала близько 4-х годин. Оперував я, завідувач відділення Валерій Радчук і Тарас Босий, який асистував. Операція пройшла успішно, – розповідає пан Іван.

Другий же випадок стався за місяць до того. 90-річна бабуся впала і зламала нижню третину стегна. Жінка була прикута до ліжка. Довгий час лікарі готували її до операції. Як зазначає лікар, операція також пройшла успішно і вже за 2 тижні жінка має приїхати на огляд. Тепер вона буде самостійно ходити.

Іван Лотоцький каже, що Володимир-Волинське ТМО почало швидкими темпами розвиватися. Він переконаний, що подальший розвиток залежить як від керівництва установи, так і від самих лікарів. Якщо медики будуть зацікавлені у саморозвитку і працюватимуть над собою, то досягнуть нових висот і виведуть лікарню на вищий рівень. Із цим розвитком жителі нашого міста і громади отримуватимуть якісніші послуги більш широкого спектру.

Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини