Місцеві податки: на школу, дитсадок чи на зарплати чиновникам

07.07.2021 | Новини | перегляди:
На черговій сесії Володимир-Волинської міської ради, яка відбудеться 9 липня, виносяться питання «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку» та «Про затвердження ставок єдиного податку»

Вищеназвані проекти рішень викликали чималий негативний резонанс здебільшого серед підприємців міста з причини їх підняття.   Виникали суперечки на засіданнях депутатських комісій та погоджувальній раді. Однак рішучість депутатів нескорима, тому проектами вищезгаданих рішень передбачається наступне:

-ставки єдиного податку   для першої групи платників єдиного податку 10% до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого  законом на 1 січня податкового (звітного) року,  для другої групи платників єдиного податку 20% до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

-податок на нерухомість пропонується в розмірі 0,3  від розміру мінімальної заробітної плати за квадратний метр площі.

-ставки земельного податку пропонуються у відсотках до нормативно-грошової оцінки земель. Чи виготовлена  вона чи ні, ставки однакові. Депутати вирішили, що за землі с/г призначення доведеться сплачувати  0,6 %, за землі житлової забудови 0,05 %, за землі громадської забудови – 1,0%, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі та закладів громадського харчування – 1,5%, для кредитних установ – 2,0% та ринкової інфраструктури – 1,0. Ставки однакові як для фізичних, так і юридичних осіб.

Крім того, у проекті рішення пропонується підняття ставок орендної плати за користування земельними ділянками. Для земель сільськогосподарського призначення – від 3-х до 8-ми відсотків від нормативно-грошової оцінки або без такої;  за землі житлової забудови – від 3-х до 7-и; для обслуговування та будівництва будівель торгівлі площею до 30 м кв – 12%, більше 30 м.кв – 7%. Така ж орендна ставка (7%) пропонується для закладів громадського харчування. Різницю між фізичними та юридичними особами депутати не проводили. Ставки у разі їх прийняття застосовуватимуться з 1 січня 2022 року.

Міський голова Ігор Пальонка, відповідаючи на запитання журналістів, наголосив, що місцеві податки не переглядалися упродовж декількох років.

Ставки єдиного податку, ставки податку на майно відмінне від земельної ділянки, ставки земельного податку викликали чимало дискусій на засіданнях депутатських комісій. Це дуже важливі питання, тому що це наповнення бюджету наступного року. Нині діючі  ставки на майно в розмірі 0,2 відсотка є найнижчими в області, це дуже мало. Навіть у Заріччі ставка на майно була 0,5%. Я переконую депутатів, щоб дещо знизили запропоновані ставки на майно. Підприємці закидають,  що був карантин, заклади не працювали. Але люди добрі, з 2017 року податок на майно не переглядався. Щодо єдиного податку, можемо дискутувати та поряд з тим  пам’ятати, що ми хочемо мати гарну школу, дитячий садочок, освітлення, дороги та тротуари і ще якісь покращення, на що витрачаються кошти з місцевого бюджету. Ми маємо бути свідомими…»  

З наведеними аргументами не подискутуєш. Однак є й інша сторона медалі: якщо упродовж чотирьох років місцеві податки влаштовували попередню владу міста, то чому саме новообрана влада, яка обіцяла місту зміни на краще, так ставить на цьому наголос? Більше того, бюджет міста постійно перевиконувався. Може все криється в  апетитах, які виросли в нинішніх чиновників? Адже ні для кого не секрет, що з перших днів керування Ігоря Пальонки керівникам окремих структурних підрозділів пішли адресні подарунки у вигляді 300% премій. Крім цього, зросли на добрий порядок зарплати працівників апарату виконкому. Може під ці потреби  підтасовують ставки місцевих податків?

І чому міський голова Ігор Пальонка  ставить у приклад Заріччя, забувши додати, що з 0,5 ставок там зменшили до 0,3. Не Володимир-Волинський просився до Зарічанської громади, а саме Заріччя приєднали до Володимира-Волинського, незважаючи на протести  жителів сіл. Звісно, вирішальне слово за депутатами, провладна більшість яких швидше всього голосуватиме «за».

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини