Понеділок, 25 травня 2020, 01:08

На одного жителя Зарічанської ОТГ припадає на 1,5 тисячі гривень більше від жителя Володимира

20.05.2020 | Новини | перегляди:

Кабінет Міністрів України на засіданні 13 травня затвердив перспективні плани формування територій громад п’яти областей. На Волині згідно з документом громади мають приєднатися до обласного центру та кількох міст області. З Володимиром-Волинським об’єднаються Зарічанська та Ласківська сільські ради.

Про те, як відреагували жителі Зарічанської ОТГ на добровільно-примусове приєднання до Володимира-Волинського, «Володимир Медіа» описувало у попередніх публікаціях. Депутати Зарічанської ОТГ: “Ми вперше відчули себе людьми, про яких дбає обрана нами влада. Натомість керівництво Володимира цікавлять лише земля і гроші” таДомовлятися з мером Володимира-Волинського, – порадили у Волинській ОДА жителям Зарічанської ОТГ

Однак на час виходу статей перспективного плану формування Волинської області не було. І жителі Зарічанської ОТГ все ж таки надіялися, що їх почують у Волинській ОДА та не допустять приєднання до районного центру, який без ОТГ швидше всього втратить статус повітового міста, уступивши місце Нововолинську.

За яким сценарієм відбувалося формування в Уряді перспективного плану, невідомо. Проте, зважаючи на можливості Володимир-Волинського міського голову Петра Саганюка, можна тільки здогадуватися.

Під час одного із щорічних звітів про свою діяльність на посаді мера, Петро Саганюк виголосив фразу: -« У Верховній Раді є проєкт постанови про створення так званих повітів чи районів. Воно мене могло б і не боліти, але я все зробив, підключив кого знаю і на базі міста Володимира-Волинського буде повітовий центр…» (https://volynua.com/posts/volodimir-volinskiy-bude-tsentrom-povitu)

Складається думка, що попри категоричні настрої зарічанців, володимирський мер Петро Саганюк вкотре «підключив, кого знає», і   ОТГ без згоди громади  опиниться в складі Володимира.

На сайті уряду йдеться про те, що затвердження перспективних планів сприятиме, зокрема, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів із розрахунку на одного мешканця громади приблизно удвічі. Це означає більші можливості для розвитку, відновлення інфраструктури, залучення інвестицій тощо.  

Про нинішні можливості обидвох бюджетів доводять цифри. Власна доходна частина бюджету Зарічанської громади становить 36 мільйонів тисячі 745 гривень, тобто на кожного жителя сіл припадає по 7 152 гривні. При бюджеті власних надходжень Володимира-Волинського 212 мільйони 955 тисяч 748 гривень, на кожного володимирчанина припадає 5554,40 гривень.

То які ж потрібно тоді мати доходи у бюджеті Володимира-Волинського, щоб подвоїти доходи Зарічанської ОТГ та надати їй можливості для розвитку? 

Думка жителів Зарічанської громади: стояти до кінця. Особливо рішуче налаштовані жителі віддалених від Володимира-Волинського сіл, які відчули суттєве покращення інфраструктури в населених пунктах. Бо впевнені, що після об’єднання у Володимир-Волинську ОТГ,  влада міста  про них не згадуватиме. Хіба тоді, коли відкриється ринок землі. .   

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини