На одному з будинків у Володимирі хочуть створити мурал на честь 51 ОМБр

22.07.2020 | Новини | перегляди:

Проєкт створення муралу на стіні будинку, що поруч з військовою частиною, присвячений легендарній 51 окремій механізованій бригаді, був поданий на цьогорічний бюджет участі і відхилений, оскільки не пройшов належної оцінки управління житлово-комунального господарства. Про це написав на сторінці у Фейсбук Максим Клим’юк.

“На цьогорічний громадський бюджет участі ми подали ще один проєкт – створення муралу на стіні будинку, біля військової частини, присвячений героїчній 51-ій бригаді, з дотриманням усіх вимог. Щоб бути компетентними на усіх етапах, залучили спеціалістів, за спиною яких уже десятки муралів.
Дотримувались усіх норм, обговорили деталі з жителями, навіть підписи зібрали. Погодились на утеплення будинку, запропонували орієнтовний ескіз, який готові були допрацювати разом з художньою радою. Але на сьогодні проєкт відхилений. Сподіваюсь, все ж вдасться переконати членів координаційної ради, які приймають остаточне рішення, щоб проєкт було допущено до голосування”, – йдеться у повідомленні.

У коментарях Максим Клим’юк додав, малюнок, зображений на ескізі, є для прикладу, на ньому можна бачити прикордонника. Насправді ж на муралі планується зобразити військовослужбовця у військовій формі, яка була на бійцях 51 ОМБр, й напис, який нестиме інформацію про бойове з’єднання. Причиною відхилення проєкту – є неутепленений будинок, на якому планують створити мурал. Та, як зазначив Максим Клим’юк, на зауваження комісії та управління ЖКГ, яка приймала рішення, вдалося прорахувати утеплення та витрати, що були включені до загального кошторису. Він сподівається, що координаційна рада допустить проєкт до голосування. А люди вирішуватимуть, чи бути муралу.

Нагадаємо: легендарна 51 ОМБР однією з перших була задіяна у бойових діях на сході країни у 2014 році. Брала участь у багатьох військових операціях, зокрема, у звільненні понад 20 міст Донбасу від російських загарбників, надала докази присутності регулярних військ РФ на території України, взявши у полон її військововслужбовців. Під її прапором загинули найкращі офіцери та солдати, не зрадивши військовій присязі. Чимало пройшли полон, залишившись вірними Україні. Та попри те, 51 ОМБр було розформовано вищим керівництвом держави, відібравши навіть бойовий прапор, який було обіцяно залишити.

Неодноразово на громадських слуханнях порушувалося питання священослужителем Миколою Гінайло щодо перейменування вулиці Ковельської на честь героїв 51 ОМБр. На жаль, і досі ніхто воно залишилося невирішеним.

Довідково: у 2017 році у Кременчуці пластуни створили величезний мурал, присвячений військовим на Сході. У Києві на вулиці Велика Васильківська 111/113, неподалік від станції метро «Палац «Україна», з’явився мурал, присвячений бою під Крутами. У Коломиї створили мурал, присвячений В’ячеславу Чорноволу. На Вінниччині на честь загиблого бійця “Азову” Максима Олексюка з позивним “Максон” намалювали мурал. У центрі Львова, на вулиці Дорошенка, відкрили мурал, присвячений відомому у світі оперному співакові та волонтеру Василеві Сліпаку, який чотири роки тому загинув у війні на Донбасі. Про це повідомляє Zaxid.net.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини