На засіданні громадської ради Володимирського району прийнято звернення до силових структур

13.10.2023 | Новини

Переглядів: 500

На спільному засіданні громадських рад міста та Володимирського району, яке відбулося 28 вересня, прийнято спільну заяву до силових структур держави з метою повідомлення про корупційні діяння місцевої влади Володимира та Нововолинська. Зверенння підписано усіма присутніми на засіданні.

Генеральному прокурору України

Андрію Костіну

01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

office@gp.gov.ua

Міністру внутрішніх справ України

Ігорю Клименку

01601, м. Київ, вул.Ак.Богомольця,10

pgmia@mvs.gov.ua

Директору Державного бюро розслідувань України

Олексію Сухачову,

01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 15

info@dbr.gov.ua

Голові Державної аудиторської служби України

Аллі Басалаєвій

04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 4,

post@dasu.gov.ua.

Директору Національного Антикорупційного

Бюро України

 Семену Кривоносу

03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова,3

 info@nabu.gov.ua

ЗАЯВА

У Володимирській та Нововолинській міських територіальних громадах Володимирського району Волинської області громадськість щоденно обурюють новини про негативні події, що відбуваються у громадах, за  якими стоять депутати міських рад на чолі з міськими головами Ігорем Пальонкою та Борисом Карпусом.

За погодженням з Володимирським міським головою Ігорем Пальонкою у закордонне відрядження до Литви у складі службової делегації, яку очолював його перший заступник Ярослав Матвійчук, відбув директор комунального підприємства «Володимиртепло»  Сергій Коба. Однак до України він не повернувся, надіславши в електронному варіанті заяву про звільнення із займаної посади. Цей факт не заперечує міський голова Ігор Пальонка, котрий написав заяву до місцевого відділу поліції. Громаді є незрозумілим  цей крок, адже комунальне підприємство є одним із найбільших отримувачів коштів з міського бюджету, а його директор Сергій Коба – депутатом міської ради. Чи не є поштовхом втечі за кордон  Кобою та відповідно поданою до поліції заявою Пальонки  розслідування журналістів «Наші гроші» про те, що під час проведення робіт по ремонту теплотраси у Володимирі, підприємство «Володимиртепло» закупило труби, вартість яких втричі перевищує ринкову ціну? Крім цього, неодноразово комунальне підприємство закупляло для   котельнь міста  дрова за ціною дерева, хоча насправді на майданчиках складувалися відходи деревини з переробного підприємства пана Коби. За потуранням влади під час військового стану переглядалися тарифи на опалення та гарячу воду, подекуди з невиправданими та незаконними складовими, що впливали на їх підвищення. Незважаючи на те, що під час воєнного стану комунальні підприємства міста перейшли на спрощену систему оподаткування.

Другим кричущим фактом є звільнення керівника Управляючої житлової компанії Романа Лисюка лише після того, як його визнано судом винним у вчиненні корупційних діянь. За змовою та за згодою з міським головою Ігорем Пальонкою, приватна фірма Романа Лисюка брала участь та ставала переможцем тендерів на ремонти об’єктів бюджетної сфери, під час яких освоювались мільйони коштів з міського бюджету. Крім цього, фірма брата міського голови Ігоря Пальонки – Романа Пальонки – аналогічно ставала переможцем тендерів та  освоювала кошти громади. Роман Пальонка є депутатом міської ради та працівником Управляючої житлової компанії. Крім цього, комунальні підприємства належать громаді, проте призначення  та звільнення їх керівників міський голова проводить одноосібно без згоди депутатів, за самостійним вибором кандидатур.

За аналогічними схемами працюють комунальні підприємства міста Нововолинськ, де головою обраний Борис Карпус.

Обидва міських голови обрані за квотою партії «За майбутнє», виборчий процес яким забезпечив народний депутат Ігор Гузь. Сам же народний депутат був неодноразово замішаний у корупційних скандалах: до війни – з мільйонними бюджетними коштами держави, які він втягував під виглядом соцеконому на недолугі проекти, більшість з яких й до сьогодні не доведені до завершення. З початком війни, Ігор Гузь намагався маніпулювати (привласнити) гуманітарним вантажем у вигляді позашляховиків із Литви. Лише після втручання громадськості вдалося викрити корупційну складову у його схемах. Крім цього, за його пособництвом було організовано групу осіб, які незаконно переправляли ухилянтів за кордон за системою «Шлях». Було порушено ряд кримінальних проваджень, однак жодне з них не дійшло до суду.

Нещодавно ВАКС розглядав звернення прокурорів САП щодо взяття під варту помічника народного депутата Ігоря Гузя, депутата Волинської обласної ради від «За майбутнє» Валентина Кошельника, котрий донедавна обіймав посаду в.о. директора спортивного ліцею у Володимирі. Його затримано на отриманні хабаря загальною сумою 35 тисяч доларів за вирішення земельних питань – аукціону з єдиним покупцем. Міський голова Ігор Пальонка володів інформацією з даного приводу, оскільки на сесіях особисто підтримував рішення та не перешкоджав будівництву підприємства з утилізації шин. При цьому, дбаючи про власне збагачення, він не врахував думку громади – проведення громадських слухань, оскільки    планувалося відкриття шкідливого для здоров’я підприємства.

Варто наголосити на бездіяльності правоохоронних органів. Під час засідання ВАКС стало відомо, що у Володимирі створилося так би мовити злочинне угрупування, в яке входять керівники силових структур та відомств. Існування підпільного цеху з виробництва контрабандних цигарок, за яким стоять впливові люди –  народний депутат Ігор Гузь, його помічник Андрій Бокоч, затягування розслідування кримінальних справ по директору ліцею Романюку за фактом смертельного ДТП та нецільового використання бюджетних коштів; прикриття корупційних скандалів, в яких фігурують міські голови Ігор Пальонка та Борис Карпус; ігнорування заявами громадян, де наведені факти злочинних діянь посадовців, свідчить про змову поліції з корупційною владою.  Останнім кричущим фактом, що «прославив» Володимир на усю Україну – розгін поліцією мирного зібрання із 6 осіб поблизу стін міської ради, де люди  вимагали податки із зарплат вояків (73% у бюджеті міста) спрямовувати не на ремонти казарм та премій, а на реальні  потреби військових. На двох осіб було складено адмінпротоколи, скерованих до суду.

У зв’язку з вищевикладеними обставинами, для прозорості роботи господарств Володимира та Нововолинська, просимо

  1. Провести перевірки фінансово-господарської діяльності усіх комунальних підприємств у сфері надання послуг населенню за період 2021-2023 роках;
  2. Витребувати усі подані заяви про факти зловживання посадовцями та прийняті по них рішення  за 2021-2023 роки;
  3. Перевірити причетність правоохоронних структур до злочинних та корупційних схем
  4. Перевірити стан розгляду кримінальних проваджень, ключовими фігурантами яких  виступають посадові особи на чолі з міським головою Ігорем Пальонкою;
  5. Провести перевірку законності перебування на посаді заступника директора з економічних питань спортивного ліцею Валентина Кошельника, підозрюваного в організації корупційної схеми та отриманні хабаря;
  6. Дати оцінку відповідним посадовим особам органів влади та місцевого самоврядування, причетних до втечі за кордон депутата Володимирської міської   ради, екс-керівника КП «Володимиртепло» Сергія Коби;
  7. Провести перевірку законності виділення коштів з міського бюджету Володимира на ремонти цивільних об’єктів військових підрозділів, ремонти місцевого відділу поліції, придбання автомобіля для директора КП «Володимиртепло» та автомобілі для силових відомств.   

Задля об’єктивності та справедливості організованих вашими структурами та службами перевірок, прохання не скеровувати відповідних доручень Володимирському районному відділу поліції та Володимирській окружній прокуратурі. У вищезгадані органи активістами та громадськими діячами надіслано сотні звернень та заяв з наведенням фактів про злочинні наміри та корупційні діяння, які розглянуто не у відповідності до кримінального законодавства, а в порядку Закону України «Про звернення громадян» без жодних перевірок. 

З повагою, члени Громадської ради при Володимирській райдержадміністрації:

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини