Понеділок, 21 червня 2021, 18:41

Ні стажу, ні пенсії: чиновники придумали як латати діру у Пенсійному фонді

27.09.2018 | Без категорії | перегляди:

Напередодні у видання «ВолодимирМедіа»  була надрукована інформація, яка базувалася на виступі міністра соціальної політики Реви «Заплатиш за три місяці ЄСВ – отримаєш субсидію».

З огляду на те, що подібна тема нині є надто актуальною, видання вирішило звернутися за коментарями спеціалістів Володимир-Волинського управління Пенсійного Фонду, оскільки добровільна участь є одним із критеріїв під час визначення страхового стажу для призначення пенсії.

Після прийняття нових умов призначення субсидії дійсно збільшилася кількість громадян, котрі звертаються до Пенсійного фонду з приводу укладання договорів добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Простіше – на сплату ЄСВ.

Згідно чинного законодавства, мінімальний термін, на який потрібно укласти договір добровільного страхування – 12 місяців. Тобто, як наголошує  начальник відділу реєстру застрахованих осіб Володимир-Волинського управління Пенсійного фонду Наталія Назарук, лише за такої умови людині, котра упродовж цього терміну платить ЄСВ, зараховуватиметься страховий стаж.  Цьогоріч подібних договорів вже уклало четверо осіб.

Проте останнім часом, зважаючи на  інформацію, яка з’являється у ЗМІ відносно  квартальної сплати ЄСВ, що позитивно ніби-то вплине на призначення субсидії, щоденно до спеціалістів управління  на прийом приходить до десятка осіб, які мають бажання  поповнити Пенсійний фонд.

Наталія Богданівна зазначила, що такого періоду як три місяці –   не існує. Хоча людина має повне право заплатити ЄСВ і за вищезгаданий період.   Однак….

Вникнувши в усі тонкощі добровільної участі в страхуванні, варто кожному добряче подумати перед тим, як викидати гроші на вітер. По-перше: щомісячна обов’язкова сума ЄСВ – більше 800 гривень. Тобто, за три місяці потрібно витратити близько 2500 гривень. По-друге: при умові підняття «мінімалки» сума ЄСВ автоматично зростатиме, оскільки вона становить 22 % від мінімальної заробітної плати. По-третє: розмір субсидії не завжди може покрити суму, яку людина сплатила у якості ЄСВ. За тих же три місяці.  Якщо субсидія за жовтень, приміром, 2700 гривень, а ЄСВ – 831 – тоді ще якийсь резон  є. По-четверте: такий період як три місяці не враховуватиметься у страховий стаж, оскільки, як зазначалося вище, мінімальний термін укладання договору добровільної участі  – 12 місяців. І останнє: по закінчення року, кожна застрахована особа подає до податкової інспекції звіт про сплату ЄСВ. Саме цей документ доводить те, що особа є застрахованою та сплачує єдиний соціальний внесок.

Звісно, кожний вільний у своїх вчинках. Проте не варто купуватися на дешеві фейки або ж обіцянки урядовців. Їхні слова не додасте до стажу,  а сплачений ЄСВ після   опрацювання документів позитивно не вплине на призначення субсидії, і не повернете з бюджету.

Складається враження, що діру у Пенсійному фонді дехто намагається залатати ось такими разовоми сплатами ЄСВ. При цьому, добряче вивчивши психологію українця, придумують різноманітні приманки. Як із субсидіями та ЄСВ.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини