НКРЕКП вимагає від облгазів припинити “дописувати” рахунки в платіжках

06.12.2019 | Новини | перегляди:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вимагає від операторів газорозподільних мереж (облгазів), більшість з яких належить бізнесменові Дмитру Фірташу, припинити нараховувати споживачам додаткові обсяги газу за приведення до стандартних умов. Про це повідомляє УНІАН.

Нацкомісія схвалила підвищення тарифів на розподіл газу для облгазів Про це йдеться в заяві регулятора.

“Оператори газорозподільних систем не мають права приводити обсяги спожитого природного газу побутовими споживачами до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків”, – сказано в повідомленні.

У прес-службі зазначають, що облгази використовують температурні коефіцієнти коригування показів лічильників природного газу для побутових споживачів неправомірно. “Регулятор публічно звертається до операторів ГРС з вимогою дотримуватися у своїй діяльності чинного законодавства і цивілізованих правил роботи на ринку природного газу”, – йдеться в заяві.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2018 року жителі України отримали платіжки за газ, суми яких відрізнялися від вартості фактично спожитого ресурсу. В кінці листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам проводити донарахування в платіжках за природний газ. Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж в платіжних документах за жовтень 2018 року здійснили донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов.

За результатами перевірки НКРЕКП вже накладала максимальний штраф на операторів ГРС і зобов’язувала всі компанії провести перерахунки за тим конкретним споживачам, за якими здійснювалися такі донарахування і припинити їх проводити. У відповідь на це компанії заявляли, що не згодні з результатами перевірки й будуть оскаржувати їх у судовому порядку.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини