Новий голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко. Хто він?

06.12.2019 | Новини | перегляди:

Новий голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко. Хто він?

3 грудня у невеликому залі Волинської обласної ради без особливих урочистостей та пафосу волинянам представили нового голову облдержадміністрації. Ним став уродженець луганщини Юрій Погуляйко, чия кандидатура викликала неоднозначну реакцію у тісному волинському політикумі, де всі один одного знають. Боязнь невідомого, а про Юрія Михайловича дійсно інформації дуже мало, змусила згуртуватись як ніколи до того депутатів обласної ради, які на поспішній позачерговій сесії ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського із закликом не призначати на Волинь східняка. Перший заступник глави президентського офісу Сергій Трофімов, який прибув на офіційне представлення нового голови ОДА, назвав це рішення представницького органу краю швидше емоційним, ніж раціональним, та попросив не ділити людей на своїх і чужих у спільній справі розбудови країни і області зокрема.

То хто ж він, новий керівник області? Ми спробували трохи  розібратись.

Життєвий принцип: «Хочеш змінити державу – почни з себе»

Саме ці слова прозвучали з трибуни як заклик до присутніх на представленні від нового голови ОДА. Загалом, виступ Юрія Погуляйка у перший його день на Волині був коротким. І попри іронічні очікування деяких недоброзичливців, говорив українською. Посадовець розповів, що призначення на пост не вважає якимось досягненням, а лише початком для конкретних дій та державницьких вчинків, тому сподівається, що його команда на Волині поповниться лише справжніми професіоналами та патріотами. До критики він пообіцяв прислухатись, а також запевнив, що всі його дії будуть на користь суспільству, а рішення будуть відповідати трьом основам: ефективності, прозорості і послідовності. 

На завершення виступу голова ОДА підкреслив, що лише спільними зусиллями можна покращити ситуацію в області, а саме: розгорнути державну політику обличчям до пересічних громадян, забезпечити економічне зростання та впровадити соціальні стандарти, наближені до європейських. Завершив виступ емоційним: «Слава Україні!».

Зі служби в органах внутрішніх справ – на службу державну

Коротка біографічна довідка Юрія Погуляйка перекочовувала зі сторінки на сторінку численних інтернет-видань Волині. Воно й не дивно,  що інформації обмаль, бо більшість трудової біографії нинішнього посадовця – це служба в органах внутрішніх справ, про яку серіал зняти можна, а от написати офіційну інформацію – ні. Отож, Юрій Погуляйко народився 12 листопада 1978 р. у с. Верхнєшевирьовка Краснодонського району Луганської області. Розпочинав свою роботу він дільничним інспектором міліції, згодом став оперуповноваженим відділення Державної служби боротьби з економічною злочинністю Краснодонського міського відділу УМВС України в Луганській області. У різні роки проходив службу на посадах рядового та начальницького складу в органах внутрішніх справ МВС України в Миколаївській, Дніпропетровській, Чернігівській та Луганській областях, потім – в Національній поліції України. Перед тим, як потрапити у місцеву державну адміністрацію, мав досвід роботи у податковій міліції Головного управління ДФС у Донецькій області. А вже кілька місяців як став першим заступником голови Луганської ОДА, звідки і був переведений на посаду керівника нашої області.

Юрій Погуляйко приблизно такого ж віку, як і більшість новопризначених голів облдержадміністрацій. Крім того, має хорошу освіту, ба навіть три, та досвід ротацій, що дозволяє швидко орієнтуватись у новій ситуації, новому регіоні. Так, спочатку він закінчив Луганський державний аграрний університет (менеджер організацій і підприємств), згодом Міжрегіональну Академію управління персоналом (юрист), а тоді необхідну для служби в органах міліції Академію управління Міністерства внутрішніх справ (юрист). Цікаву перевірку знань Юрію Михайловичу влаштували АТО-вці, тільки-но він прибув до ОДА. Втім, він знав основні запитувані дані по Волинській області і відповідав не замислюючись. Готувався! 

Що в коморі і надворі?

Одвічна наша цікавість стосується чужих статків. Тож обминути декларацію такої персони, як голова облдержадміністрації багато хто просто не зміг. І хоч навіть з цього документа витягнули «сенсації», втім, він вражає менше, ніж декларації його попередників. Ще у 2007 році дружина декларанта Вікторія Погуляйко  придбала дві квартири площею 107,8 м. кв. вартістю 87,308 тисячі гривень та площею 98,4 м. кв. вартістю 25,506 тисячі гривень. Звичайно ж, у рідному Луганську, куди зараз їм шляху нема… У 2009 році вона купила також квартиру у Києві площею 138,7 м. кв. вартістю 291 тисяча гривень, а через вісім років – машиномісце площею 11 м. кв. вартістю 40 тисяч гривень. Сам декларант купував три роки тому машину – «Volkswagen TOUAREG» 2011 року випуску вартістю 48 тисяч гривень. 

Родом занять Вікторії Погуляйко вказано підприємницьку діяльність, за минулий рік вона задекларувала від неї 118,952 тисячі гривень доходу. 195,948 тисячі гривень становила зарплатня Юрія Погуляйка у податковій міліції. У родини є заощадження: 36 тисяч доларів США та 260 тисяч гривень у чоловіка і 65 тисяч доларів США та 240 тисяч гривень – у дружини. Дорогих годинників, прикрас, закордонного майна, предметів мистецтва та іншої розкоші, в тому числі дороговартісних подарунків, у декларації немає.

Ну і як же без Фейсбука!

Перше, що спадає на думку сучасної людини, коли вона чує нове ім’я – пошукати в соцмережах. Так от, Юрій Погуляйко у фейсбуці є. Є як проста людина. Їзда на спортивному велосипеді, футбольне тренування, відпочинок з сім’єю, багато жартів…Профіль відкритий, тож за кілька останніх днів стрічка завішана публікаціями, до яких його прикріплюють волинські журналісти та активісти. Це все нецікаво. Гортаємо вниз, в час, коли про посаду він ще й не думав. Вересень 2018 року – поширив статтю про історичні факти, що беззаперечно вказують на важливість України в геополітичному та культурному житті Європи, квітень того ж року – про українську музику зі змістом, грудень 2017 року – відео проти вирощування на забій хутряних звірів, у вересні 2017, очевидно, втілив мрію – побував з дітьми на футбольному матчі в Іспанії, в 2016 як і всі Українці вболівав за боксера Ломаченка. Звичайне життя звичайної людини.

У тому ж році цікаві картинки: «Я підтверджую, що я луганчанин і я українець!», «З Україною не можна воювати – вона непереможна». Все зрозуміло.

З того ж таки Фейсбуку дізнаємось цікавий факт щодо його нещодавньої роботи. Організація «Право Захист» коментує, що за короткий час на посту першого заступника голови Луганської ОДА Юрій Погуляйко домігся відкриття ряду кримінальних проваджень за фактом розкрадання грошей на будівництво житла для переселенців у місті Рубіжне. Інші користувачі соцмереж підтверджують: він принциповий.

До приїзду нового голови ОДА на Волині серед АТО-вців активно розкручується версія, що він винен у зриві акції протесту проти відведення українських військ у Золотому. Посилались на відео від лідера Національного Корпусу  Андрія Білецького. По приїзді Юрій Погуляйко пропонує волинським ветеранам АТО, які прийшли до установи, тут і зараз зателефонувати до Білецького, щоб він сам спростував цю інформацію. Довга і емоційна розмова з хлопцями у камуфляжній формі завершується мирно. А голова ОДА приступає до більш детального знайомства з областю та виконання свої повноважень.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини