Олег Тимосевич: «Місту потрібні зміни, але вони не мають бути гіршими”

09.12.2020 | Новини | перегляди:

 Сьогодні відбулося засідання сесії міськради, на якому були сформовані депутатські фракції та постійні комісії. У ході обговорень депутат від «Самопомочі» Костянтин Зінкевич запропонував включити до складу земельної комісії однопартійця Олексія Панасюка, який є членом постійної комісії з питань торгівлі, послуг, розвитку підприємництва та інвестицій,  зазначивши, що робоча група, яка погоджувала кандидатів, не може приймати рішення за нього. Однак депутати не підтримали поправку. Олег Тимосевич вказував на порушення регламенту та намагався внести зміни до нього, але його також не підтримали.

     – Порушення почалися ще з першого засідання. Оскільки найперше, за що б мала проголосувати рада – за секретаря і комісії міської ради, – коментує депутат. – Потім згідно закону про самоврядування була б дотримана процедура, де б постійні комісії ради розглянули запропоновані посади для затвердження погодження радою (заступників та старост), кількісний персональний склад виконкому, і решту дуже важливих проєктів. Базові акти в раді, регламент, положення про комісії, бюджет чи зміни до бюджету не можуть прийматися з порушенням процедур. Оскільки процедура передбачає оприлюднення та розгляд постійними комісіями і прийняття на сесії після обговорення. Цього поки не має. Ми зробили все, а потім утворили комісії.

  Схиляємося на норму регламенту, що є робоча група, але робоча група може якісь організаційні питання вирішувати,  рада точно не уповноважена вирівнювати робочу групу на рівень постійної комісії згідно закону про місцеве самоврядування. Мені сумно, тому що все  робиться навпаки.

   Я розробив близько 25 правок які б полегшили роботу оргвідділу та секретаря міськради, і деталізували відповідальність посадових осіб. Хоча це все було у минулому регламенті. Не знаю, чому взяли інший текст, накидали якихось альтернативних проєктів, онлайн-засідання ради. Що це? Ми живемо у 21 столітті, якщо не збиратиметься орган державної чи місцевої влади, держави тоді не існує. Ми пропонували все, але не знаю чи це викинули за рекомендаціями робочої групи чи залишили. Порядок розгляду, який запропонований, мені зовсім не зрозумілий.

   На початку сьомої каденції  буквально билися за кожну норму, за кожну процедуру, і знаходили консенсус. Зараз, згідно регламенту, взагалі не зрозуміло коли мають закінчуватися постійні комісії. Як і не зрозумілим є те, коли має бути завершеним остаточний проєкт рішення на сайті. На сьогодні на офіційному сайті міста відсутній протокол першого засідання сесії міськради, яка відбулася дев’ять днів тому. Тобто встановити факт, що відбувається, не має можливості. Влада кричить про гласіть та відкритість, але цього нема.

   Сьогодні утворилася монобільшість, відбулася узурпація влади, саме так це треба називати. Явно проглядаються певні домовленості між фракціями. Якщо заради голів комісій чи якихось преференцій – примітивно. Коли йшлося про те, що місту потрібні зміни, то вони напевно не мали бути гіршими ніж за часів Петра Саганюка.

   Не знаю, як далі буде працювати депутатський корпус. На сьогодні проєкт порядку денного першого пленарного засідання оприлюднений не такий, який ми його прийняли. Це взагалі треш. Я чому наголошую на тому, що нормативно-правові акти вступають в дію після оприлюднення. Дуже важливо саме з ними працювати, бо не маємо робочого документа, і не розуміємо коли хто вносить зміни.

   Сьогодні я не вніс змін у регламент із поваги до самого себе. Хотів деталізувати та пояснити, коли хто має засвітити проекти рішень. Але нема фізичної можливості, і мене ніхто не чує. Це дуже дивно. Бо коли проводилися передвиборні кампанії, усі партії, які йшли до влади, говорили про цінності, законність, про те, що у Саганюка не було закону та процедури. Ми на це витратили 5 років життя, і Саганюк теж. Володимир-Волинська міська рада у цьому плані на високому рівні була. Сьогодні це все знівельовано. Мене тихо рве.

На сьогоднішній день усі договорняки закінчилися, далі будуть договорняки по землі та бюджету. Як вони будуть працювати – не знаю.

Я даю годі. Від імені своїх виборців продовжуватиму свою роботу чесно, як робив це минулої каденції.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини