Понеділок, 29 листопада 2021, 10:38

Омбудсмен Денісова: «Примусова вакцинація порушує права українців»

11.11.2021 | Новини, Статті | перегляди:

Звістка про те, що невакциновані працівники Володимир-Волинської музичної школи подають до суду за відсторонення їх від роботи, стала топовою не лише у Фейсбуці. Її підхопили ЗМІ. Тому розголос пішов неабиякий. Керівник школи з багаторічним стажем – Андрій Пальоха пішов з посади за власним бажанням. Призначений наступного дня на його місце Роман Віслобоков самостійно підписував накази про відсторонення.

  Подібні маніпуляції  на виконання наказу МОЗ торкнулися не лише музичної школи. У Володимирі-Волинському відсторонено від роботи 33 працівники освіти. Як їм діяти в даний час? Одні радять вакцинуватися, щоб не втратити роботи. Інші –  звертатися до Феміди. Адже в державі, окрім кабального наказу МОЗ, який більше направлений не на запобігання поширення інших інфекційних захворювань, а на утилізацію не дослідженої вакцини в організмі людини, діє Конституція, яка має найвищу юридичну силу.

    Омбудсмен Людмила Денісова зауважила, що практична реалізація наказу може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади. При цьому зазначила,

«З метою забезпечення цієї гарантії державою має бути наданий вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно. Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажання пройти вакцинацію»

На фото: Людмила Денісова особиста сторінка у мережі Facebook

  Однак, для влади міста Володимира-Волинського дотримання резолюції ПАРЕ та Конституції не є обов’язковим. Проігнорувавши правом на працю та її  оплату, голова міської ради Ігор Пальонка дав вказівку керівникам освітянських установ відсторонити від посади усіх, хто не пройшов вакцинації.

  Всупереч статті 46 Кодексу законів про працю, де чітко зазначені умови: відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

  А так, як інших випадків КЗпП не передбачено, відсторонення працівників освіти відбулося з грубими порушеннями.

Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб»   та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»   передбачена обов’язковість профілактичних щеплень проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та кору. І жодного слова про КОВІД, оскільки це різновид гострої респіраторної інфекції, якою людство хворіє тисячі років і проти якої ніхто не винаходив вакцини та обов’язковість щеплення.

   Тому відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно зі статтею 85 Конституції України прийняття законів належить виключно до повноважень Верховної Ради України.

 То чим же керувався міський голова Ігор Пальонка? Чи він хоча б раз зазирав до Конституції, законодавства про працю, чи хоча б читав звернення омбудсмена, опублікованого на офіційному сайті міської ради? Чи сліпо виконує накази якогось міністерства, бо так сказали зверху?  Для чого тоді обирається влада на місцях, яка ігнорує Конституцію та правами своїх виборців? 

  Історія з відстороненням бюджетників у Володимирі-Волинському тільки починається. Видання «Володимир Медіа»  триматиме хід її розвитку на пульсі. Тому очікуйте нові публікації з коментарями тих, кого залишили не лише без роботи, а й засобів для існування за те, що не коряться неправомірним вказівкам та наказам. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини