Петро Саганюк пропонує продати районну бібліотеку

21.02.2020 | Новини | перегляди:

У Володимир-Волинській газеті «Слово правди» за 20 лютого опубліковано інформацію  по результатах вівторкового брифінгу у міського  голови Петра Саганюка.  Зокрема, йдеться про затвердження програми «Велике будівництво», у перелік  якої не потрапив жоден об’єкт з нашого міста. На це запитання очільник міста відповів так:

 «Якби  було керівництво в районі. Треба щось робити з районним будинком культури, який занепадає у центрі міста, а  на його ремонт за приблизними підрахунками треба більше десяти мільйонів гривень. А в якому стані районна бібліотека, будівля якої є пам’яткою місцевого значення? На добрий лад,  її можна зняти з балансу, продати, виручені кошти  пустити на  ремонт будинку культури. У місті ж є дві бібліотеки, яких, на мою думку, достатньо для обслуговування потенційних читачів».

Його слова спричинили бурхливе обговорення та негативну хвилю емоцій серед потенційних читачів і образили працівників бібліотеки. Бо жодного непотенційного відвідувача тут не дописують, як не дописують у формулярах щоденне відвідування. Їм й без цього вистачає роботи: приймати читачів, підшуковувати потрібну літературу для студентів та школярів, готувати заходи, тематичні вечори.

До слова, у кожній книзі, загальний фонд яких складає понад 28 тисяч примірників, вклеєно по декілька додаткових листків, де вписується інформація про видачу та дату повернення книги. Бібліотека обслуговує понад 2400 абонементів, частина  яких є жителями Володимира-Волинського. Крім цього, на її базі діє клуб «У колі друзів». У приміщенні проведено ремонт, придбано нові меблі у читальний зал. Книжковий фонд постійно оновлюється, осучаснюється.

Бібліотека  є методичним центром  для жителів ОТГ Володимир-Волинського району. Тобто власником даного приміщення є громада району. Тому дивно, що за неї заговорив мер Володимира.

Щодо влади району. Функцію очільника Володимир-Волинського району виконує Алла Мельник. Як зазначила в розмові  Алла Романівна, жоден з районних депутатів та голів ОТГ не ставили питання про передачу цих будівель на баланс  міста.  За погодженими та затвердженими  кошторисами кожна ОТГ фінансує утримання  районного будинку культури і районної біліотеки.  Там відбуваються різноманітні заходи, зустрічі, концерти.

«Незрозуміло, як без рішення районних депутатів можна зняти з балансу приміщення районної бібліотеки та продати? – дивується Алла Мельник. – Навіть при подальших децентралізаційних процесах долю районних установ вирішуватимуть винятково депутати».

   Турбуючись про пам’ятки архітектури місцевого значення, варто нагадати очільнику міста про приміщення колишньої ЗОШ №1, яку він пропонував віддати підприємцю Сергію Ковальчуку, і яка входить у перелік пам’яток історії та культури Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир», а зараз збирається продати. Хоча, не факт, що вже все вирішено, і чекають слушного моменту, як все зробити законно. Бо недарма на території школи з’явилися сторожові пси, а невідомі люди намагалися не впустити депутата міськарди. Вчителька ЗОШ №1, яка оголосила флешмоб на підтримку приміщення, змусили була зняти пост у Фейсбуці.

Біля тієї ж бібіліотеки, яку пропонує продати Саганюк, кілька років не можуть навести лад на місці громадської вбиральні. Не важко здогадатися, кому належить земля, на якій збираються зводити будівлю. Але того мало, потрібно ще продати бібліотеку, й “прихватизувати” шмат території у центрі міста. Байдуже, що її відвідують дві з половиною тисячі людей. Це повинно було б радувати у час, коли у багатьох містах закриваються книжкові магазини та бібілотеки. Але нашій владі, яка перетворила місто на сіру зону, де на кожному кутку аптеки, секонди та гральні автомати, які чомусь так і зняли вивісок, де немає роботи, це не потрібно. Продати все – лозунг Петра Саганюка. А що залишиться нащадкам?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини