Підконтрольна нардепу Гузю депутатська більшість, нехтуючи думкою громади, перейменовує Володимир-Волинський

10.06.2021 | Новини, Статті | перегляди:

Тема перейменування міста активно зазвучала ще у 2018 році, про що редакція «Володимир Медіа» висвітлювала у публікації  Що говорили про повернення Володимиру-Волинському його історичної назви містяни два роки тому.

Нагадаємо: у червні 2018 року на засіданні ради з молодіжної політики при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради, скеровано звернення до тодішнього міського голови Петра Саганюка, щодо повернення історичної назви місту без додаткової приставки «Волинський». Петро Саганюк, у свою чергу, доручив створити та одночасно очолити робочу групу своєму першому заступнику Ярославу Матвійчуку, котрий балотувався до міської ради на минулорічних виборах від політичної сили «За майбутнє» та є нинішнім першим заступником міського голови Ігоря Пальонки. Упродовж цього часу Ярослав Анатолійович не надто переймався цим питанням, оскільки жодного разу не спромігся зібрати робочу групу, а також, не відбулося жодного предметного засідання та ні разу не виносилося дане питання на обговорення громади.

На той час нардеп Ігор Гузь, також не надто активно лобіював питання щодо перейменування міста, бо, як він сам наголошував, до цього потрібно грамотно підготуватися. Провести широкі громадські обговорення, вивчити усі питання та максимально продумати як мінімізувати проблеми людей, що можуть виникнути внаслідок перейменування.

Натомість, як доводить нещодавня сесія, керівник робочої групи – Ярослав Матвійчук, навіть не намагався максимально  продумати дану проблему, не спитав думки громади, не вивчав мінімізацію проблем, які виникнуть після перейменування міста.  А виконуючи політичну волю нардепа Гузя, якому вдруге спало на думку змінити назву міста, депутати фракції «За майбутнє» одностайно прийняли рішення щодо перейменування Володимира-Волинського.  Дивує те, що для цього вистачило кількахвилинного виступу автора проекту рішення депутата Андрія Гнатюка. Ні запитань щодо фінансової сторони, правового наслідку та впливу перейменування міста на життя громади в залі не прозвучало. Ніхто з депутатів не задумався, що після завершення процедури перейменування у жителів Володимирщини виникнуть проблеми з обміном вже недіючих документів. І цей тягар ляже ані на народного депутата Ігоря Гузя, ані на першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, як на очільника робочої групи, а на кожного жителя Володимирщини. Головне, як довело голосування на сесії, — виконали політичну волю свого патрона по партії.      

І насамкінець. Чому Ігор Гузь, котрий у Володимирі ніколи не жив, не живе й не житиме, а тільки навідується для чергового піару та перерізання стрічок на дитячих майданчиках і після ремонтів в установах, вирішує долю 40-тисячної громади?  Нехтуючи громадською думкою, яка нещодавно розділилася в соціальних мережах по обговоренню перейменування Володимира-Волинського.  

Звісно, до фінішу ще далеко. Буде створена робоча група, розпочнеться процедура перейменування, пройдуть, надіємося, громадські слухання, підуть клопотання до Верховної Ради. І тільки тоді вдасться відкинути приставку “Волинський”.  А ми усі жителі Володимирщини опинимося за документами в неіснуючому місті.

Звісно, відновити історичну справедливість варто. Але не політичними вказівками, не піаром, а свідомими рішеннями, які ініціюватиме кожний житель міста. Невже від того, що відкинеться від назви міста «Волинський» миттєво створяться робочі місця, підуть мільйонні потоки інвестицій та навала туристів? Ось про що  в першу чергу потрібно подбати голові міської ради Ігорю Пальонці разом з командою «За майбутнє».

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини