Підозрюваній у вбивстві своєї новонародженої дитини прикордонниці з Устилуга продовжили термін перебування під вартою.

23.12.2019 | Новини | перегляди:

Прикордонниця, уродженка села Чорників, яка влітку народила та вбила свою дитину, і разом із сестрою закопали на на сусідній ділянці, залишилась під вартою. Про це йдеться на сторінці Личаківського районного суду Львова.

На судовому засіданні встановлено, що жінка підозрюється в умисному вбивстві малолітньої дитини за попередньою змовою групою осіб, при обранні та продовженні строку запобіжного заходу слідчим суддею розмір застави не визначався, а тому з урахуванням вищевказаних обставин слідчий суддя не вбачає підстав для визначення застави і при розгляді цього клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2018 року жінка, будучи інспектором прикордонної служби 3 категорії групи інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби «Амбуків» (тип Б) відділу прикордонної служби «Амбуків» І категорії (тип Б) 7 прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, попередньо здобувши спеціальність «Фармація» у Луцькому базовому медичному коледжі, проживаючи однією сім`єю з батьками та повнолітньою сестрою, не перебуваючи зареєстрованою в цивільному шлюбі, за невстановлених слідством обставин завагітніла від невстановленої особи чоловічої статі.

Відчувши перші фізіологічні ознаки вагітності, не бажаючи бути об`єктом можливого суспільного осуду з боку громади міста Устилуг за розпусний спосіб життя, а також усвідомлюючи, що вжиття нею медичних заходів з проведення хірургічного переривання вагітності в подальшому зможе призвести до фізіологічної неможливості завагітніти, у жінки та її сестри виник спільний умисел на збереження плоду, його фізіологічного виношення з одночасним приховуванням стану вагітності, здійснення фізіологічних пологів та після їх настання заподіяння смерті новонародженій малолітній дитині з метою приховання факту її народження.

Про вагітність нікому окрім сестри прикордонниця не повідомила, на медичний облік у зв`язку з вагітністю не стала, до пологів не готувалася, безпосередньому керівництву не доповідала, реальну причину зміни фізичних даних своєї тілобудови від колег по роботі приховувала.

В період з 09.00 год. 28.07.2019 по 09.00 год. 29.07.2019 вона виконувала наказ на охорону державного кордону України на відділу прикордонної служби «Амбуків» у наряді «чергова підрозділу». Вночі, під час чергування, вагітна відчувши болі в ділянці живота та суттєве погіршення самопочуття, усвідомивши початок пологів, з метою приховання їх ознак та послідуючого народження дитини, прийняла знеболюючий спазмолітичний лікарський препарат «Дротаверин», котрий застосовується для зняття спазмів мускулатури, у тому числі розширення м`язів передродових шляхів, а також головного болю.

Після чергування жінка, домовившись із колегою по службі, на автотранспорті та під керуванням останнього прибула до місця свого постійного проживання .

Близько 10 години 29.07.2019 сестра породіллі, будучи фельдшером групи інспекторів прикордонної служби «Пархоменкове» (тип Б) відділу прикордонної служби «Амбуків» І категорії (тип Б) 7 прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, попередньо здобувши спеціальність «Лікувальна справа» у Ковельському медичному коледжі, будучи обізнаною про стан вагітності своєї сестри, з метою зняття больових симптомів та спазмів, зробила останній ін’єкцію знеболюючого лікарського засобу «Кетанов» для полегшення перебігу пологів.

Для подальшого виконання свого злочинного плану направленого на позбавлення життя своєї новонародженої малолітньої дитини, відчуваючи пологові спазми, та усвідомлюючи можливість початку фізіологічного настання пологів, умисно не звертаючись до медичного закладу для їх проведення, породілля близько 11 години 29.07.2019 покинула приміщення будинку та з метою приховання пологів зайшла до туалету, де й народила в антисанітарних умовах доношену та життєздатну дитину (дівчинку), вагою 4140 грам, пуповину якої перервала та умисно не перев`язала, бажаючи настання смерті дитини.

Для доведення злочину до кінця породілля, перебуваючи у приміщенні туалету, завдала їй удару по лівій тім`яно-скроневій ділянці голови, внаслідок чого відбувся радіальний перелом лівої тім`яної кістки та обмежено-дифузний крововилив під м`якою мозковою оболонкою в ділянках тім`яних звивин лівої півкулі мозку з вогнищем деструкції в речовині мозку (закрита черепно-мозкова травма), що відноситься до тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння.

В подальшому, сестра породіллі виявивши в приміщенні туалету її та живу новонароджену дитину з травмою голови, загорнула живу, життєздатну, доношену, новонароджену дитину в поліетиленовий пакет чорного кольору і коврик коричневого кольору та закопала на сусідній земельній ділянці за адресою.

Смерть дитини настала внаслідок асфіксії зумовленої механічними факторами, а саме: закриттям дихальних шляхів тканиною, поліетиленовим пакетом та здавленням тіла землею. Поряд з тим, отримані дитиною травми у вигляді неперев`язаної пуповини та закритої черепно-мозкової травми погіршили загальний стан здоров`я дитини в результаті чого виник синдром взаємного обтяження з наступною черговістю дії на організм: кровотеча з неперев`язаної пуповини, черепно-мозкова травма, асфіксія.

Надалі породілля не повідомивши медичні установи та правоохоронні органи про місце перебування новонародженої дитини, у зв’язку із значною крововтратою спричиненою травмуванням родових шляхів, покинула місто Устилуг разом зі своєю матір`ю та направилась до міста Луцьк з метою отримання медичної допомоги в обласній клінічній лікарні, де близько 17 год. 30 хв. під час її огляду умисно приховала факт пологів, проте лікарем було діагностовано протилежне та повідомлено правоохоронні органи.

Підозрювана в судовому засіданні просила обрати їй більш м`який запобіжний захід, не пов`язаний із триманням під вартою. Однак суд вирішив продовжити утримання під вартою до 10 лютого 2020 року.

Якщо злочин прикордонниці та її сестри буде доведений, їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до п`ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини