Підприємці Володимира-Волинського вимагають від влади дозволу працювати або підтримки

27.04.2020 | Новини | перегляди:

Сьогодні у Володимирі-Волинському відбулися збори Спілки підприємців і промисловців міста та приватних підприємців, на яких були присутні депутати міськради Максим Клим’юк та Сергій Радкевич, Андрій Гудим, Роман Горошкевич та Андрій Хілінський. Представники малого і середнього бізнесу вимагали підтримки від влади. Йшлося, зокрема про те, щоб звільнити їх від сплати єдиного податку та оренди комунальної власності. Відповідне звернення вони направили на адресу міського голови.

Андрій Кандиби, який є ініціатором заходу, на своїй сторінці у Фейсбук поділився ситуацією.

   «Через ситуацію із пандемією, нам заборонили здійснювати діяльність, та мовляв, знімуть оподаткування на цей період, і серйозних втрат не буде…. Деякі кроки відповідно виконані. Однак, вже йде другий місяць, і ми з колегами ФОПами, Спілкою підприємців міста, дійшли висновку, що далі так не протягнемо…Ми взяли на себе зобов’язання перед орендодавцями приміщень, перед найнятими працівниками та перед клієнтами, що забезпечимо усіх вчасно та якісно… А ще нам буде з чого платити податки та годувати сім’ї… Ситуація ж наступна… Карантин вдруге продовжили…резерви свої вичерпуємо і зараз шукаємо підтримки у місцевої влади – допоможіть і прийміть міри, щоб малий і середній бізнес запрацював! Ми готуємо листи звернення, ми будемо стукати в усі двері, і шукати ефективних рішень! Бізнес має працювати! Ми готові до роботи в умовах карантину і знаємо, як забезпечити безпеку один одного! Ми готові до діалогу. Почуйте нас! Я не буду звертатися до статей Конституції України 1-3, 64 та 63, ми всі їх знаємо. Натомість, пропоную ознайомитися із бланком, який будемо нести у кабінети влади усім сімейством підприємців міста! Коментуйте, вносьте пропозиції та ставте їх до відома міській організації СПП”, – йдеться в дописі.

В Україні у зв’язку із карантинними обмеженнями заборонена діяльність 277 тисяч фізосіб-підприємців. За даними платформи для роботи з відкритими даними, у сфері освіти без роботи залишились 13 684 ФОПів, туризму – 8 370, спорту – 8 434, ринки – 211 302, транспорт – 1 791.

Голова Спілки підприємців Володимира-Волинського Наталія Любімцева. На сьогодні усі підприємці зіштовхнулися з чималими проблемами. Тому зібралися ми, зібралися задля вирішення питань, які б дозволили їм працювати за умови виконання карантинних вимог. Вважаємо несправедливим, що одні працюють, інші змушені сидіти вдома. Згідно Закону КМУ №540, ми звільнені від сплати податків за землю та нерухомость, яка перебуває у комунальній власності, на один місяць. Та є інша категорія підприємців, які орендують приватну власність і змушені платити, попри те, що не працюють. Багато нарікань від людей, які придбали товар, а продати не мали можливості, і він зіпсувався. На зустріч запросили представників депутатського корпусу, щоб обговорити питання, як вийти з ситуації, і щоб вони вплинули на рішення міської влади, а саме дозволити здійснювати підприємницьку діяльність і відкрити ринки, магазини, павільйони МАФ та торгові центри з 01.05.2020р. і обов’язково звільнити від сплати єдиного податку та інших місцевих податків на період карантину та перехідний період після карантину у Володимирі-Волинському. Відповідне звернення ми, Спілка підприємців та промисловців Володимира-Волинського разом з приватними підприємцями адресували міському голові. Сподіваємося на розуміння і позитивне вирішення питання.

 Підприємець Наталія. На сьогодні ми вклали гроші у весняний товар, а продати його не можемо. Разом із тим, неможна закупити літній. Податок ЄСВ відмінили, однак усі інші сплачуємо. Вважаю, що ситуація зі станом захворювання у Володимирі-Волинському, не є критичною, тому потрібно щось робити з врахуіванням усіх карантинних вимог, аби дати можливість людям працювати хоча б у вихідні дні. Адже від нас залежить не тільки бюджет міста, а й робочі місця. Більш ніж упевнена, люди, які закрилися, вже не вийдуть на роботу. Особливо стосується тих, які усією сім’єю займалися підприємницькою діяльністю. Ті, хто мав запаси, виживуть, інші будуть думати, що робити далі. Я була змушена відправити свою продавчиню у відпустку  за власний рахунок, перед тим виплатила аванс з подальшим відробітком. А є підприємці другої групи, які змушені оплачувати відпустки. Але як? Коли вони не працюють.

   Підприємець Тетяна. Підприємницькою діяльністю займаюся 17 років. На ринку торгую солодощами. Мене дуже болить ця ситуація, оскільки я є сумлінним платником податків, завжди виконую вимоги, поставлені державою та місцевою владою. Щопонеділка отримую товар, який швидко псується. І ось в одну хвилину говорять, що завтра заборонено виходити торгувати. Мені навіть не дали право реалізувати його, і я була змушена продавати за копійки або роздавати. Найбільше обурює факт, що в інформаційному плані не ставлять до відома про подальші дії. Тому немає впевненості  у завтрашньому дні. Розумію, що сьогодні склалася непроста ситуація, але маю сумніви, у тому, що коли відкриємося, все стане на свої місця. Отож потрібно щось вирішувати. Чому сьогодні ніхто не думає про те, наскільки буде важко після того, як запрацюємо? Питання адресую місцевій владі, яка нічого для нас не зробила, і навряд чи зробить. Я хотіла почути про подальші кроки, але побачила стіну, яка розділяє нас у паперовому вигляді. Нема надії на те, що щось зміниться. Але намагатимусь робити все можливе, аби вижити, адже у мене сім’я.

  Максим Клим’юк, депутат міськради. Впевнений однозначно, що усі депутати підтримають звернення підприємців міста щодо дозволу працювати з дотриманням усіх карантинних вимог, та звільнити від сплати єдиного податку, землі та приміщень комунальної власності. Однозначно влада повинна йти їм на зустріч і брати на себе сміливість приймати ефективні рішення заради тих людей, завдяки яким утримують її працівники заробітну плату, і завдяки яким місто живе. Сьогодні як ніколи потрібна рішучість, яку вже продемонструвала владі інших міст. Ми не можемо стати осторонь проблем наших підприємців.

Сергій Радкевич, депутат міськради. Влада повинна зробити все, що від неї залежить, щоб підтримати підприємців міста. І ми, депутати, докладатимемо усіх зусиль, щоб вплинути на її рішення.  

Ситуація з коронавірусом завела людей у глухий кут, залишивши без засобів існування. Сьогодні вийшли підприємці малого і середнього бізнесу на вулицю. Завтра їх можуть підтримати інші люди. Адже усім потрібно жити, а від держави, окрім вимог, ніякої підтримки. Тож народ починає поволі підніматися на протести.

                                                       Міському Голові

                                                                                 м. Володимира-Волинський

                                                                                         п. Саганюку П. Д.

ЗВЕРНЕННЯ

 Спілки підприємців та промисловців м. Володимир-Волинського

та приватних підприємців міста.

Просимо вас, керуючись Конституцією України ст. 43 та 44:

  1. Звільнити згідно Закону №3220 від 17.03.2020р. від податкового навантаження підприємців міста 1-ї та 2-ї груп оподаткування, а також зокрема і податку на нерухомість, котрі працювали та вели підприємницьку діяльність на правах договору оренди, або купленого нерухомого майна в магазинах, торгових центрах та павільйонах МАФ, котрі припинили свою діяльність з початку запровадження надзвичайної ситуації в цілому по Україні, та закрили свої  торгові павільйони, магазини та торгові центри на період карантину в м. Володимир-Волинському.
  2. Звільнити від податкового навантаження підприємців міста 3-ї групи оподаткування, зокрема і податку на нерухомість, котрі працювали та вели підприємницьку діяльність на правах договору оренди, або купленого майна та декларують свою діяльність у сфері наданні послуг в салонах, торгових центрах чи павільйонах МАФ та поза магазинами, котрі припинили свою діяльність з початку запровадження надзвичайної ситуації в цілому по Україні та закрили свої  торгові павільйони, магазини та торгові центри і не мають змоги вести діяльність.
  3. Посприяти виконанню Закона №540-ІX  від 30.03.2020 р. , де внесено зміни до Закону про зайнятість, прийнято нову редакцію статті 47, доповнено статтею 47-1, далі статтею 47-1змінено Законом №553-ІХ   від 13.04.2020 р.

 При унеможливленні виконанні цих пунктів просимо прийняти міри, а зокрема ДОЗВОЛИТИ здійснювати підприємницьку діяльність і відкрити ринки, магазини, павільйони МАФ та торгові центри з 01.05.2020р. і обов’язково звільнити від сплати єдиного податку та інших місцевих податків на період карантину та перехідний період після карантину в м. Володимир-Волинському.

В свою чергу підприємцями та власниками бізнесу буде дотримано пункти, прописані в постанові КМУ від 25 березня 2020 р. № 245.

Додатково, кожен власник торгового павільйону, магазину, торгового центру чи салону краси зобовязується ввести додаткові заходи щодо функціонування торгової точки, зокрема забезпечити торгову одиницю додатковими медичними масками, медичними одноразовими рукавицями, антисептичними засобами. Встановити обмеження доступу не більше чотирьох осіб одночасно в торгових павільйонах, магазинах та торгівельних центрах на 50м.кв з дотриманням гарантованих відстаней 1-2 метри один від одного.

Підприємець, котрий використовує найману працю згідно трудових або цивільно-правових договорів, зобов’язується допускати до робочого місця працівника після проведення проти епідеміологічних заходів, зокрема перед початком робочого дня заміряти температуру із фіксуванням її у бланку довільного зразка та після робочого дня. Забезпечити працівника індивідуальними засобами захисту, зокрема медичною маскою та рукавицями, із періодичною дезінфекцією цих засобів або заміною.

З розумінням ставимося до організації протиепідеміологічних заходів, запроваджених у місті та країні в цілому. Посилаючись на щоденну негативну статистику поширення захворюваності по місту, просимо Вас прийняти наше звернення як рекомендацію щодо виведення міста з економічної кризи, та відновлення фінансового благополуччя містян. 

Додатки з підписами додаються.

        Додатково просимо прийняти попередньо позитивне рішення.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини