Підприємці Володимира-Волинського виступають проти продажу ТЦ «Роксолана»

21.07.2020 | Новини | перегляди:

20 липня у приміщенні комунального підприємства, торговельного центру «Роксолана» за ініціативи депутатів Володимир-Волинської міської ради Максима Климюка та Сергія  Барщевського відбулися збори підприємців-орендарів. Крім депутатів на зустрічі був присутнім Павло Горошкевич – помічник народного депутата Валерія Стернійчука, голова спілки володимирських підприємців Наталія Любімцева та директор комунального підприємства Олена Луцюк .

Про те, що приміщення влада міста виставила на продаж, «ВолодимирМедіа» знайомила читачів в публікації «У Володимирі торговий центр “Роксолана” готують до продажу. Чи проголосують за це депутати?»

Підприємці обурені такими кроками місцевої влади, попередньо не порадившись із ними. Адже деякі з них більше 15 років орендують торгові площі, платять за комуналку та забезпечують робочі місця.  

Як зазначила директор КП «Роксолана» Олена Луцюк, обігових коштів для проведення ремонту та комунікацій катастрофічно не вистачає. Уся проблема криється у їх розподілі: 70 відсотків йде до міської казни (щомісяця 49 тисяч), а 30 (17 тисяч) – лишається у віданні підприємства. Із цих грошей виплачується заробітна плата працівникам «Роксолани», решта йде на поточні роботи. Бо власними коштами капітальний ремонт тієї ж електричної проводки виконати неможливо.

Депутат Максим Климюк, почувши думку присутніх, наголосив, що керівник повинен відповідати тільки за ту частину, яка залишається у підприємстві. Усе решту залежить від керівництва міста.

«Це вершина безвідповідальності влади, – звернувся він до присутніх . – Замість того, щоб бути зацікавленим у прибутках та збереженні комунального майна, власник вирішив його продати. Це за межею здорового глузду. Чому стільки часу нічого не робилося? Складається враження, що підприємство упродовж 5-ти років готували до продажу.  Адже можна було переглянути питання розподілу орендної плати або виділяти кошти з бюджету з тих же 70 %на проведення капітальних робіт. Я ці питання задам на засіданні земельної комісії. Чому так сталося, що не вкладаючи жодної бюджетної копійки, підприємство виставлено на торги. Я вивчу досвід інших міст та озвучу дану проблему на сесії, яка відбудеться 31 липня. Прикладу максимум зусиль, щоб  рішення продажу «Роксолани» не було підтримане. Закликаю присутніх підготувати своє звернення та прийти на сесію».

Депутат Сергій Барщевський наголосив на недопущенні продажу комунального підприємства. У місті вже давно існує практика тотального продажу об’єктів комунальної власності. Один із таких прикладів – приміщення червоної школи, якого влада міста вперто проштовхувала на кожній сесії. Дійшло до відкриття кримінального провадження за заявою депутата. Нині триває перевірка.

Про те, що торговий центр «Роксолана» поступово підводився під продаж, доводять регулярні заслуховування звіту керівниці Олени Луцюк про фінансовий стан підприємства. Рік тому на засіданні бюджетної комісії наголошувалося на тому, що «Роксолана» мало того, що вже давно не ремонтувалася, не має презентабельного вигляду: розбиті сходи давно не відновлювали, електропроводка потребує заміни, а стан стін та підлоги – бажають кращого, так ще, як наголошували депутати, не приносить доходів. Натомість жоден з членів комісії не запропонував виділити кошти з міського бюджету на покращення стану справ. Чомусь в КП «Володимир-Волинськетеплоенерго», де керівник, він же голова бюджетної комісії Сергій Коба, регулярно йдуть вливання з міського бюджету, а для оновлення єдиного комунального торгового центру – їх не вистачає.   

Залишається сподіватися на виваженість депутатського корпусу під час винесення остаточного рішення щодо приватизації.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини