По «червоній школі» у Володимирі відкрито кримінал

27.04.2020 | Новини | перегляди:

Депутат Володимир-Волинської міськради Сергій Барщевський звернувся до Володимир-Волинського міськвідділу поліції щодо самовільного заняття земельної ділянки та будівництва. Справа стосується приміщення колишньої школи на вулиці Драгоманова.

Понад піроку у Володимирі-Волинському триває, свого роду війна, за збереження пам’ятки архітектури місцевого значення – приміщення колишньої червоної школи на вулиці Драгоманова, 11 , оголошена керівництву міста групою депутатів міської ради. 

Нагааємо: на сесії міської ради у вересні минулого року депутатам для розгляду пропонувався проєкт рішення «Про включення майна комунальної власності в перелік об’єктів, які підлягають продажу у 2019 році на аукціоні».

Реакція депутатів була неоднозначною, тому рішення так і не набрало відповідної кількості голосів. Після цього депутат міської ради Сергій Барщевський зареєстрував електронну петицію за збереження пам’ятки архітектури та підготував свій проект рішення, в якому запропонував виключити пункт з попереднього рішення, яким передбачено продаж приміщення так званої червоної школи, тим самим залишити у комунальній власності пам’ятку архітектури місцевого значення по вулиці Драгоманова,11. охоронний номер 30 ВЛ. Однак до розгляду справа так і не дійшла: зважаючи на регламент роботи ради та настрої прихильних до міського голови Петра Саганюка депутатів, Сергій Барщевський дане рішення зняв з порядку денного. Однак на цьому не зупинився.

У Володимирі на запрошення депутатів побувала знімальна група із «Суспільне Волинь». Під час репортажу викрилося багато чого цікавого у плані «збереження» даної пам’ятки архітектури, особливо що стосується земельної ділянки порядком 0,4 га. У внутрішньому дворі школи невідома особа (хоча для більшості прізвище та статус даної особи є аж надто відомим) встановила два вольєри для сторожових псів, для яких в нічну пору доби передбачено вигул по периметру. Поряд з тим, поблизу приміщення школи полюбляють збиратися наркомани, про що свідчать використані шприци. А сама територія перетворилася на стихійне сміттєзвалище. І це в історичному центрі Володимира.

Проте ніхто з чиновництва ці неподобства не бажає коментувати. Як і не бажає навести там лад не лише зі сміттям, а й сторожовими псами.

Допоки міський голова та його перший заступник Ярослав Матвійчук грають в мовчанку, депутат Сергій Барщевський 5 березня до Володимир-Волинського міськвідділу поліції подав заяву про вчинення злочину, відомості якої внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020030060000195 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст.197-1 ч.2 КК України «Самовільне заняття земельної ділянки та самовільне будівництво». Тривають слідчі дії.

Допоки правоохоронці шукають факти самозахвату, хочеться поцікавитися у перших осіб міста: як так трапилося, що в історичному центрі міста відбувся самозахват території? Хто дав дозвіл господарювати на території школи «невідомій особі», яка встановила вольєри з собаками? Чому приміщення архітектури місцевого значення з цікавою історією перетворюється на руїну, яку так вперто бажають продати бізнесменам?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини