Поетапне відключення від централізованого опалення чи черговий фарс влади Володимира-Волинського?

29.07.2021 | Новини | перегляди:

На сесію Володимир-Волинської міської ради, яка відбудеться 6 серпня, виноситься «Програма поетапного відключення (відокремлення) споживачів теплової енергії від системи централізованого опаленняна території Володимир – Волинської міської територіальної громади на 2021-2023 роки»  

Загальний обсяг фінансування – 3 мільйони 345 тисяч гривень з врахуванням по 15 тисяч кожному, хто звернеться із відповідним пакетом документів. У 2021 році для переходу на індивідуальне опалення передбачено 600 тисяч гривень; на 2022 рік- 1 мільйон 200 тисяч, а на 2023 рік – 1 мільйон 545 тисяч гривень.

Для їх отримання передбачені певні умови: заявники повинні відноситися до соціально-вразливих верст населення, тобто  середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких за попередні шість місяців перед місяцем звернення на одного члена неперевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого на момент подання заяви про надання одноразової матеріальної допомоги, або господарства, що користуються пільгою з оплати житлово-комунальних послуг чи отримують житлову субсидію. Крім того, на момент звернення заявник не повинен мати заборгованості з оплати послуг або ж оформити договір їх реструктуризації.

Право на отримання матеріальної допомоги з міського бюджету матимуть лише власники квартир у багатоквартирному будинку, де подальша експлуатація системи централізованого опалення визнана недоцільною.

 До цього переліку віднесено: 2 квартири по вулиці Незалежності, 8; 3 квартири на Луцькій, 176; 9 квартир на Гагаріна, 1; 9 квартир на Гагаріна, 3; 10 квартир на Гагаріна,5а; 6 квартир на Гагаріна, 6а; 14 квартир на Гагаріна, 4; 7 квартир на Олеся Ольжича, 6; по 8 квартир на вулиці Залізничній, 11, 12, 13, 14; 22 квартири на Луцькій, 184; 4 квартири на О. Довбуша, 7а; 8 квартир на Роксолани, 1; сім квартир на Роксолани, 3; вісім квартир на Д. Галицького, 17а; дев’ять квартир на І.Франка,7; 15 квартир на Сагайдачного, 55; 32 квартири на Карбишева,6 та 25 квартир на Луцькій,207.  

Зважаючи на вищеописане, видання проаналізувало заборгованість чи її відсутність у вказаних в Програмі будинках, яким дається можливість від’єднатися від центрального опалення з додатковим бонусом, тобто матеріальною допомогою в сумі 15 тисяч на одне домогосподарство.  

На сторінці Комунальне підприємство “Володимир-Волинськтеплоенерго” станом на початок липня опубліковані адреси боржників за одержані послуги. І в їх переліку практично усі багатоповерхівки, які увійшли до Програми. Будинок на Гагаріна, 1,3,5,4,6а має   заборгованість загальною сумою майже 37 тисяч гривень. Будинки на вулиці Залізничній, що увійшли до Програми, заборгували за тепло та гарячу воду близько 130 тисяч, по вулиці Роксолани – близько 35 тисяч, по вулиці Карбишева 90 тисяч, а по вулиці Луцькій,207 мешканці боргують за послуги теплоенерго – 117 тисяч. Зважаючи на немалі суми, мало віриться, що власники цих квартир   скористалися субсидією. Отже, матеріальну допомогу з міського бюджету за умовами  програми боржникам не бачити.  

Тоді чому  ці будинки  увійшли до Програми, адже авторам проекту та керівнику теплоенерго Сергію Кобі  завідомо було відомо про значні борги за комуналку? Для чого дратувати людей,  однією рукою даючи, а іншою – забираючи?  

Попри це, влада  планує вбити двох зайців. 

По-перше: міський голова Ігор Пальонка, як і обіцяв перед виборами, матиме чим рапортувати про поступовий перехід на індивідуальне опалення багатоповерхівок.   

По-друге: теплоенерго надіється провести реструктуризацію та закрити питання боргів хоча б частково. Адже власники квартир, які підпадають під дію Програми, все ж таки намагатимуться отримати хоча б якісь кошти, гарантовані владою. Тому в першу чергу підуть до комунальників вирішувати проблему заборгованості.

А ось чи вдасться щось вирішити, – питання третє.  

Отже, перехід на індивідуальне опалення, зважаючи на наявні борги по комуналці, й надалі залишатиметься на папері. Або такою собі мильною бульбашкою. Цікавить інше: хто ж таки отримуватиме одноразову матеріальну допомогу на індивідуальне опалення? 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини