Про безкоштовні ліки від COVID-19 та залишковий принцип фінансування інфекційного відділення у Володимирі-Волинському

30.06.2020 | Новини | перегляди:

Наприкінці березня «Володимир Медіа» висвітлювало інформацію щодо фінасування міською владою медицини Володимира-Волинського, яке порядком на 10 мільйонів у бік зменшення відрізнялося від фінансування лікарні Нововолинська Різниця між Володимиром-Волинським та Нововолинськом у виділенні коштів на боротьбу з коронавірусом

Упродовж пандемії, за офіційною статистикою на сайті міської ради, у Володимирі та районі зареєстровано 211 випадків захворювання на коронавірус. Станом на 25 червня кількість громадян, що через симптоми ГРВІ звернулися за медичною допомогою в лікарняні заклади Володимира-Волинського, становить 1126 осіб з міста і району, 298 із них – діти.

Поряд з тим, жодної інформації не оприлюднювалося відносно суми коштів, яка передбачена у бюджеті на лікування пацієнтів з підозрою на коронавірус та фінансування медичного закладу на час пандемії. Як і не наводився перелік безкоштовних медикаментів, передбачених для пацієнтів з підозрою на COVID-19.  

Як інформує КП «Володимир-Волинське ТМО», «на сьогоднішній день медична допомога надається пацієнтам лише з підозрою на коронавірус, у разі позитивного тесту на COVID-19, хворі для подальшого лікування переводяться в опорні лікувальні заклади (першої хвилі). Контакті особи по COVID-19, стаціонарно не лікуються. У разі госпіталізації  пацієнт отримує основні послуги: тестування на COVID-19, лабораторні та інструментальні дослідження; медичну допомогу згідно галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію та підключення до ШВЛ за необхідністю та консультації лікарів».

Ось список безкоштовних медикаментів, передбачених національним переліком. До нього входить 23 найменування: розчини реосорбілакту (300 мл), рінгеру (400 мл), NaCl 0,9% (400 мл), дігоксину(1,0), адреналіну (1,0), мезатону(1,0),КСІ (20,0); еуфелін 2% (5,0), преднізолон р-н (1,0), гідрокортизон р-н (1,0),  анальгін (2,0), цефтріаксон (1г), амоксил К, дексаметазон 4,0мг),  анапірон р-н (100 мл),  глюкоза 5% (400 мл), левофлоксацин р-н (100мл), лефлоцин р-н (100 мл), лінезолідин (300 мл), метоклопрамід, парацетамол, атовакс (400 мл), фуросемід 2,0, гепатоцеф та зітрокс.

Саме так виглядає пакет безкоштовних ліків, які лікар зобов’язаний призначити для подальшого лікування, а не відправляти їх купувати в аптеках за кошти пацієнта.

І на завершення. Ні для кого не буде таємницею, що інфекційне відділення ТМО останнім часом фінансувалося за залишковим принципом. І якби не злощасна пандемія, приміщення відділення вже давно було б виставлено на аукціон. Як і решту будівель комунальної власності: торговий центр “Роксолана”, приміщення колишньої першої школи, гаражі міськвиконкому.

Для підтвердження вищесказаного подається інформація ТМО по фінансуванні інфекційного відділення. 

«У 4 кварталі 2019 року інфекційне відділення було профінансовано на заробітну плату 511,2 тис. грн, придбано медикаментів, деззасобів, медичного інструментарію на 16,5 тис.грн, придбання продуктів харчування – 9,7 тисяч та на господарські потреби – 2,5 тисяч».

Це доводить, щомісяця на придбання медикаментів, деззасобів та обладнання виділялося  на понад 5 тисяч гривень!!!! Парадокс.

Упродовж п’яти місяців нинішнього року (на період епідемії) на заробітну плату працівникам інфекційного відділення з нарахуваннями профінансовано 779,9 тисяч гривень; на придбання медикаментів, медичних виробів, деззасобів і медичного інструментарію – 134,6 тисяч (27 тисяч у місяць???), придбання продуктів харчування – 20,7 тисяч, господарські потреби – 39,5 тисяч

ТМО упродовж п’яти місяців отримало 30 мільйонів 413, 8 тисяч гривень, з яких медичної субвенції – 17 млн 769 тисяч; кошти міського бюджету – 11 млн 152 тис грн, з яких 6,3 млн на придбання медичного обладнання та 355 тисяч від ОТГ. Крім цього, у рамках ліквідації надзвичайних ситуацій, міський бюджет виділив 1 млн 115 тисяч гривень на обладнання та медикаменти.

Факти та цифри річ уперта. Можливо завдяки ось такому підходу міської влади до лікувального закладу міста, більшість володимирчан намагаються лікуватися в інших медичних установах області.   

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини