Про забезпечення земельними ділянками учасників АТО станом на 01.01.2018

02.02.2018 | Новини | перегляди:

     Для забезпечення учасників АТО та сімей загиблих воїнів в районі зарезервовано земельні ділянки загальною площею  249,6038 га: 23,82 га для  будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на території Галинівської, Зорянської, Лудинської, Оваднівської, П’ятиднівської сільських та Устилузької міської рад;  33,11 га для ведення садівництва на території Березовичівської, Білинської , Оваднівської сільських рад,  для ведення особистого селянського господарства – це 192,6738га на території всіх рад. З усіх земель органами місцевого самоврядування зарезервовано 41,9 га земель, управлінням Держгеокадастру – 207,7038 га.

За весь період антитерористичної операції учасниками АТО подано 702 заяви на отримання земельних ділянок, в тому числі до органів місцевого самоврядування 273 заяв (38,1%). Найбільше прийнято заяв Зарічанською сільською (77 заяв), Устилузькою міською (62заяви) Льотничівською (37 заяв), Оваднівською (24 заяви). Жодної заяви не прийнято Лудинською, Микитичівською, Рогожанською радами в складі Устилузької ОТГ,  Селецькою в  складі Зимнівської ОТГ та Хобултівською сільською радою.  За результатами розгляду органами місцевого самоврядування, були прийняті позитивні рішення про надання дозволів по всіх зверненнях. Прийнято 177 рішень про затвердження проектів землеустрою та передачу у власність земельних ділянок на загальну площу 48 га, що становить 70% від наданих дозволів. Найменший відсоток затверджених проектів по Зимнівській (2 із 13), Оваднівській сільських радах ( 9 з 24), Устилузькій міській раді (36 із 62). Основне цільове призначення земельних ділянок, які надаються учасникам АТО органами місцевого самоврядування, – для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.

До Головного управління від учасників АТО   надійшло 429 заяв (63%) в основному для ведення особистого селянського господарства (79%). За результатами розгляду Головним управлінням по 345 зверненнях було прийнято відповідні накази про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площу 541га, що становить 80 % від всіх звернень, які надійшли до управління .

По 84 зверненнях Головним управлінням було надано відмови, основна причина відмови яких – це   неправильно оформлені заяви, а саме: без

зазначення місця розташування земельних ділянок, без планово-картографічних матеріалів, без довідок про участь в АТО та невідповідність вимогам Постанови КМУ №413 від 07.06.2017.

Прийнято 274 накази  про затвердження проектів землеустрою та передачу у власність земельних ділянок на загальну площу 397 га, що становить 80% від наданих дозволів.

Фактично забезпечили земельними ділянками своїх учасників антитерористичної операції по одному виду цільового призначення:

– для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель :  Зарічанська, Льотничівська, П’ятиднівська сільські та Устилузька міська ради;

– для ведення особистого селянського господарства: Березовичівська, Білинська, Зимнівська, Зорянська, Ласківська, Лудинська, Селецька, Стенжаричівська сільські ради.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року ухвалив Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила при розпорядженні землями.

Так, введено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, – не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період (квартал). Але, Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги.

Постановою №18 від 17 січня 2018 «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано.

Заступник начальника міськрайонного управління Держгеокадастру у Володимир-Волинському районі та м. Володимирі-Волинському Оксана Гжиб

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини