При нинішній владі Володимир-Волинський котиться донизу

06.12.2019 | Новини

Переглядів: 6

На усіх офіційних та неофіційних зібраннях, ініційованих міською владою  Володимира-Волинського, постійно робиться наголос на тому, як місто чудово розвивається. Декілька років підряд милять очі, що до Володимира зайшли будівельні інвестори, мало не щодня  відкриваються нові робочі місця, погодинно зростає середня зарплата, а економічний потенціал так і проситься на п’єдестал пошани.    

Однак коли зазирнути на  сайт статистичного управління Волинської області http://www.lutsk.ukrstat.gov.ua/,  міфи про процвітання Володимира-Волинського відразу ж розвіюються. Тому видання «ВолодимирМедіа» вирішило почерпнути з офіційних джерел інформацію про соціально-економічний розвиток Володимира-Волинського, взявши для порівняння міста – сусіди. Не для красного слівця, а для того аби громада зрозуміла, що не все так чудово у володимирському князівстві.

Чисельність володимирчан за 9 місяців становила 38, 4 тисячі осіб, тобто зменшилася на 159 осіб. У Луцьку навпаки населення збільшилося на 291 особу. У Новолинську кількість населення зменшилося на 467 осіб, а у Ковелі – на 213. На 208 народжених володимирчан припадає 355 померлих. Порівняно з минулим роком народжуваність знизилася на 8,4%. 

Щодо промисловості, то за 9 місяців 2019 року підприємства Володимира-Волинського реалізували промислової продукції на 548,5 млн.грн (14,2 тис.грн на одну особу). Луцькі підприємства реалізували промислової продукції  на 8,4 млрд.грн (39 тис.грн на одну особу), ковельські –  542,3 млн .грн. (7,9 тис.грн), а нововолинські – 3,5 млрд.грн (62,7 тис.грн на одну особу). За цим показником  серед чотирьох міст Володимир на передостанньому місці.

За 9 місяців у Володимирі-Волинському   освоєно 19,5 млн.грн на будівництві, у Нововолинську  27,2 млн.грн, з яких більша половина на спорудження інженерних споруд.  У  Луцьку обсяг виробленої будівельної продукції   становив 1 мільярд 006,9 млн.грн, у Ковелі – 47,7 млн.грн. З початку року у Володимирі–Волинському прийнято в експлуатацію 7,8 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва. За темпом росту введеного житла місто займало 11 місце серед районів і міст обласного значення.Коментарі тут зайві.

Щодо зовнішньої торгівлі, то володимирські підприємства експортували товарів на 9,9 млн.дол. США, а імпортували на 5,3 млн.дол. У сусідньому Нововолинську цей показник становить відповідно 36,3 та 131,7 млн.доларів США. У Ковелі – 26,1 та 19,6 мілн, в Луцьку експорт складає 126,6 млн, а імпорт – 698, 8 млн. доларів США.  І тут Володимир-Волинський виявився на почесному останньому місці.

І насамкінець для повної реальної картини варто озвучити показник середньої заробітної плати. Найвищою вона у сусідньому Нововолинську – 10122 грн, далі за рейтингом йде  Володимир-Волинський район – 9898 грн, за районом місто Луцьк – 8955 грн, далі   місто Володимир-Волинський – 8570 грн і закриває список Ковель – 8480 грн. І вкотре Володимир не потрапляє у трійку призових місць.

Ось так Княжий град, як виявилося, «розвивається», «розбудовується» та набуває статусу   «комфортного»  для життя. Що не показник, так і промах. Чий? Відомо без підказки. Місто вже давно прагне молодої крові у владу. Бо так ще декілька років князювання і Володимир скотиться до самісінького низу статистичних таблиць. А їх не обдуриш.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини