Примусова вакцинація під загрозою звільнення? Ситуація у Володимир-Волинському терцентрі соціального обслуговування

17.08.2021 | Новини

Переглядів: 8

До видання звернулася працівниця міського Територіального центру соціального обслуговування, яка просила не вказувати свого прізвища. Жінка боїться, що може бути звільнена з роботи.

   Річ утім, розповідає вона, їх у вимушеному порядку змушують вакцинуватися від коронавірусу. Не усі працівниці хочуть це робити, оскільки у кожного свої причини. Хтось не довіряє вакцині, інші побоюються за її наслідки, також є й ті, котрі мають проблеми зі здоров’ям, і не знають, як вплине щеплення на організм. Утім, як розповідає працівниця, керівництво, для того аби примусити жінок вакцинуватися, лишає преміальних.

  Однак вони згідні працювати й без них. Але керівник погрожує звільненням у разі відмови від вакцинації. Деякі працівниці, які виступали категорично проти, змушені були записатися на щеплення, щоб мати роботу, інші намагаються триматися..

    У ст.10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» зазначено, що кожен громадянин мусить піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення. А в статті 43 вищевказаного закону, йдеться про те, що пацієнт мусить дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення (крім прямої загрози життю, як от у випадку сказу, коли вакцинація здійснюється незалежно від волевиявлення хворого).

  Тобто у примусовому порядку чинне законодавство не дозволяє проводити вакцинацію. Навіть більше, наразі щеплення від COVID-19 в Україні є добровільним.

  Чим тоді керується керівництво терцентру, змушуючи працівників вакцинуватися? Відповідь просимо надати керівника Територіального центру надання соціального обслуговування Георгія САМЧУКА.  

260  одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які перебувають на обліку у відділення  на дому, обслуговує  26 соціальних  працівників. У стаціонарному відділенні перебуває 15 осіб від 70 до 90 років, яких доглядає  12 працівників. Це вразливі верстви населення, які потребують неабиякої уваги. Що стосується даної проблеми, я наполегливо просив і прошу своїх підлеглих вакцинуватися, оскільки вони безпосередньо перебувають в контакті з людьми пенсійного віку. Щоденно кожен соцробітник обслуговує по декілька закріплених за ним одиноких людей, щодня з ними контактує та у випадку відсутності вакцинації несе їм загрозу не лише захворіти на короновірус, а й рознести інфекцію серед колективу та своїх рідних. Вважаю, якщо людина нехтує своїм здоров’ям, то не варто наражати на небезпеку інших. На даний час 90% персоналу вже провакциновані. Залишилося 8 працівників, які ще думають. Зараз ситуація з коронавірусом більш-менш спокійна. Однак не варто заспокоюватися, тому невакцинованих працівників я наполегливо прошу все ж таки зробити щеплення.  До жодного  з невакцинованих працівників не застосовував ніяких мір впливу, тобто не лишав за це  премій та не ставив питання про їх звільнення. Але коли людина не розуміє усієї важливості питання, або не усвідомлює у якому вона працює оточенні та з якою категорією людей, наражаючи на небезпеку їх життя та здоров’я, доведеться приймати непопулярні рішення. Будемо дивитися…»

  На оперативній щовівторковій нараді було представлено нового начальника відділу охорони здоров’я Сергія ЮЗЕФОВИЧА, котрий повідомив, що вже  розпочав свою трудову діяльність із зустрічей з керівниками установ та організацій на предмет вакцинації.

  Тут варто додати, а правильніше наголосити на тому, що у ццьому зацікавлена центральна влада, яка вирішила пограти у конкурси, змушуючи людей вакцинуватися. За це вона готова платити мільйони.

  «Є завдання Офісу Президента щодо проведення конкурсу серед  громад на найбільшу кількість провакцинованого населення.  Триватиме конкурс з 10 серпня по 15 вересня цього року. У кожній області будуть визначені переможці серед громад, де двома дозами вакцини щепилось понад 50 відсотків населення. За перше місце держава виділить на розвиток громади 15 мільйонів гривень, за друге місце передбачено 10 мільйонів, за третє – п’ять мільйонів гривень».

МОЗ для заохочення ледь не щодня розігрує безкоштовні розваги для вакцинованих замість того, щоб звернути увагу на інші хвороби, які посідають перші місця за рівнем смертності.  

 Крім працівників терцентру, найбільша увага наразі приділяється працівникам освіти.

    Заступниця голови  ОДА Людмила ТИМОЩУК під час відеослектора зазначила, що наразі  усі медичні заклади Волині забезпечені необхідною кількістю вакцини чотирьох виробників, тож потрібно працювати над тим, аби жителі активніше щеплювались. Особливу увагу Людмила Тимощук звернула на вакцинування працівників освіти, оскільки менше місяця залишилось до початку навчального року і від того, який відсоток вчителів матиме сертифікати, залежить робота усього освітнього закладу. 

  Тож не факт, що скоро учителів примушуватимуть до вакцинації. Якщо помітили, – заради сертифікатів. Це вкотре наштовхує на думку,  що вакцинація – справа політиків. Бо про здоров’я ніхто не говорить, головне – кількість сертифікатів.У той час маски й далі люди змушені купувати, а також оплачувати ПЛР-тести для виїзду за кордон. Їх ніхто ні про що не питає. А щоб усе було законно, зареєстрований закопроєкт 4142, який передбачає примусову вакцинацію дорослого населення і дітей, вiдлучення вiд дошкiльного виховання та освiти, звільнення з роботи за відмову від вакцинації, вилучення нерухомості та автотранспорту громадян на потреби боротьби з епідемією.

  Однак у цьому вакцинованому хаосі чомусь не йдеться про те, чи можна вакцинуватися тим, у кого є супутні захворювання? А також про те, хто відповідатиме за можливі наслідки, якщо виникнуть ускладнення? Вже не йдеться про летальні випадки, які, ймовірніше. спишуть на серцеву недостатність. Вакцинація – добровільна справа кожного, і змушувати до неї є порушенням закодавства. Варто про це пам’ятати тим, хто це робить.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини