Реалії інфекційного відділення Володимир-Волинської лікарні або про що мовчить медперсонал

24.03.2020 | Новини | перегляди:

   Про заходи щодо запобіганню захворювання на короновірус, забезпечення засобами індивідуального захисту медиків та необхідним обладнанням лікарні Володимира-Волинського, – про це та інше регулярно звітують чиновники, запевняючи, що лікарі забезпечені усім необхідним, і готові приймати хворих на коронавірус.

До видання звернулася медпрацівниця інфекційного відділення Володимир-Волинського ТМО, яка поділилася реальною ситуацією, а не тією, яку малюють владці.

Жінка розповідає, минулого тижня їм видали одноразові халати та кілька індивідуальних захисних костюмів, які лікар, медсестра та санітарка одягають перед тим як їм повідомлять, що везуть пацієнта, який контактував з підозрюваним на коронавірус. Самих підозрюваних, а це, здебільшого ті, хто повернувся з-за кордону, відправляють до Луцька. Саме таку пацієнтку, онук якої приїхав з Німеччини, привезли минулого тижня, тоді й з’явився спецодяг. До того навіть звичайних масок не було і рукавичок. Бо відділення готувалося до закриття, але коронавірус вніс свої корективи, і тепер там рятують ситуацію… ремонтом, який проводиться руками медиків, відкликаних з відпусток. У Володимирі-Волинському це нормальна практика місцевої влади, – вкладати гроші у ремонти, замість того, аби спрямовувати їх на розвиток тієї ж медицини, освіти, культури. Тому коли доводиться лікуватися, їдемо в інші міста, де все на порядок вище. Навіть у такий непростий час, коли весь світ бореться з пандемією, у нас думають про пофарбовані вікна, двері та підлогу.

 У відділенні працює 20 чоловік персоналу, з них 2 – лікарі, 9 – медсестер, інші – технічні працівники. Медзаклад розрахований на 20 ліжкомісць, є 4 бокси.

 На сторінці Володимир-Волинського ТМО йдеться про те, що «у  наявності є 17 тисяч медичних масок марлевих, що дозволяє забезпечити ними медичних працівників стовідсотково. За кошти міського бюджету придбано 2 апарати штучної вентиляції легень по 530 тисяч гривень кожен.  Отримано медикаментів на суму 149 тисяч гривень, виробів медичного призначення на суму 50 тисяч. Оплачено 50 тисяч за засоби для дезінфекції, – очікується поставка».

  На засіданні міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо реалізації заходів із запобігання поширенню на території міста вірусної інфекції, спричиненої COVID-19, яке відбулося сьогодні, 23 березня, генеральний директор КП “Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги”  Катерина Чубок зазначила, що для первинки закуплено 10 індивідуальних костюмів, 5 – багаторазового використання. Заступник головного лікаря КП  «Володимир-Волинське ТМО» Віталій Баюн додав, що для медоб’єднання придбано  100 одноразових халатів.

  Отже, на скільки забезпечений медперсонал, – кожен зробить висновки сам. Наразі цікавить питання: що робитимуть медики, коли виникне потреба приймати інфікованих коронавірусом пацієнтів? Як ділитимуть захисні костюми, яких обмаль? Чи врятують марлеві маски та одноразові халати? Також є проблеми із забезпеченням тих же рукавичок, та й взагалі відділення, про яке ніхто не дбав кілька років, не готове до прийому хворих на цю хворобу. Саме це намагається донести працівниця інфекційного відділення. А медики – перші, хто потрапляють у зону ризику. Насправді, каже жінка, вони розгублені, бо не знають з чим матимуть справу, і скільки буде хворих? Ще більше лякає відсутність забезпечення найнеобхіднішим. Хоча, зі свого боку, готові робити все, що від них вимагатиметься. Але хочуть, щоб і про них подбали та забезпечили надійними засобами індивідуального захисту. Потрібно на це звернути увагу тим, хто відповідає за медицину у місті.

  Подібна ситуація із забезпеченням поліції. Заступник міського голови Ярослав Матвійчук у своєму інтерв’ю телебаченню «АТМ» зауважив, що правоохоронці забезпечені усіма індивідуальними засобами захисту. Однак, як розповів виданню один із поліцейських, який здійснює патрулювання міста, їм видали одноразові маски, у яких вони ходять ось уже кілька змін. Варто звернути увагу керівництву поліції на це. До слова, у коментарях люди пишуть, що комунальників, які прибирають вулиці, теж не забезпечили масками.

  Тож чи готове місто до зустрічі з коронавірусом, – тут можна ставити три крапки.

 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини