Скільки у карантин заробляють володимир-волинські чиновники?

10.07.2020 | Новини | перегляди:

    Ситуація з карантином не оминула чи не кожного українця, зокрема, чималих збитків зазнав бізнес. У Володимирі-Волинському задіяні у ньому містяни були змушені кілька місяців сидіти без засобів для існування. Безробіття торкнулося й перевізників, що згодом призвело до акцій протестів. Єдине підприємство, яке продовжувало працювати, – птахофабрика. Але і воно потрапила під шквал обурення та критики містян та влади, коли там виявили коронавірус. Міський голова замість того, аби з’ясувати ситуацію безпосередньо з керівництвом, звернувся до заступника голови Волинської облдержадміністрації Тетяни Щербак з листом, у якому висловив прохання вжити заходів щодо локалізації поширення коронавірусу на території ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика”.

Які саме заходи малися на увазі, невідомо. Не виключено, що йшлося про тимчасове припинення роботи підприємства. Та чи подумав очільник міста про те, що у такому випадку понад півтори тисячі людей залишиться без засобів існування?

  До початку оголошення карантину, тобто з січня по березень, Петро Саганюк отримав 126 781 гривню, у тому числі 31 859 гривень премії. З березня по червень включно, в час карантину, Петру Даниловичу нараховано 132 855 гривень, у тому числі 26 344 гривні премії «М». Загальна піврічна сума нарахувань становить 259 667 гривень.

На другому місці перший заступник міського голови Ярослав  Матвійчук, який відповідає за бізнес у місті та комунальну сферу, до початку карантину отримав 89 546 гривень зарплатні, у тому числі 24148 гривень преміальних. З квітня по червень Ярослав Анатолійович отримав 108 130 гривень з яких 11762 гривні премії «М».

 Керуюча справами виконкому та відповідальна за медицину у місті Ірина Ліщук за 6 місяців отримала 182 886 гривень заробітної плати, з яких 34 670 гривень премії. Незважаючи на жорсткі карантинні заходи, в березні Ірина Степанівна отримала 9 711 гривень премії. Наступний преміальний транш «М» 10 875 гривень був виплачений у червні.

У той час, коли люди знаходились без роботи, за тести, які б мали бути безкоштовними, платили від ста гривень, а лікарі, зі слів чиновниці не отримували доплат, бо наша лікарня не входить до першої хвилі закладів охорони здоров’я, які лікують Covid-19. Хоча у лікарні упродовж останніх трьох місяців проходило лікування 32 людини з діагнозом коронавірус, зі слів Ірини Ліщук, через переповнення медичних закладів першої хвилі.

Якщо перевірити інформацію про переповнені лікарні, закрадуються сумніви у сказаному Іриною Степанівною. У квітні у Володимир-Волинському ТМО зареєстровано 0 пацієнтів з корононавірусом. У травні – 7. Медзакладом першої хвилі, який знаходиться найближче, є Нововолинська ЦМЛ. Так, станом на 26 травня у Нововолинській ЦМЛ стаціонарно проходило лікування  17 громадян. Станом на 21 червня зайнятість з 55 інфекційних ліжок у Нововолинській ЦМЛ становила – 28 (51%). У Володимирі-Волинському ТМО зареєстровано 23 випадки. Станом на 4 липня у Нововолинській ЦМЛ стаціонарно лікується 19 пацієнтів, хворих на коронавірус.

Як бачимо, переповнення медзакладів першої хвилі, де лікують коронавірус, як зазначає чиновниця, немає. Чому тоді хворі (якщо були такі), проходили лікування на базі Володимир-Волинського ТМО? І чому лікарі не отримали доплат? Якщо це правда, невже не можна було виділити кошти з міського бюджету? До речі, це мала б запропонувати відповідальна у місті за медицину Ірина Ліщук. Утім вона чомусь цього не зробила. Хоча у коментарях у соцмережах виступає захисницею усіх лікарів. Та чи є так насправді? Поки вона досить непогано почуває себе на карантині, отримуючи високу зарплату та премії.

Хочеться окремо зупинитися на премії, яка у виконкомі поділяється на дві групи: разова до відповідних дат та премія під кодовою назвою «М».

Як пояснили в бухгалтерії виконкому, премія «М» виплачується  за фактично відпрацьований час. Якщо взяти до уваги надані відомості, премія «М», крім квітня-травня, виплачується щомісяця  по 7-11 тисяч залежно від посади.  До того ж кожному працівнику щомісяця нараховується доплата в розмірі 50-60% (в середньому від 6 до 9 тисяч) за напруженість та інтенсивність, незважаючи на те, що значну частину часу чиновництво відсиділо вдома на самоізоляції.

На період карантину майже усі заступники побували у відпустці, яка дала їм право отримати матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної зарплатні. А це ще додаткових 20-30 тисяч гривень.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини