Свято 22 січня: що категорично не можна робити, головні прикмети
22.01.2020 | НовиниПереглядів: 3
22 січня 2020 року у православних українців існує багато давніх традицій
22 січня 2020 року православні українці вшановують пам’ять Євстратія Філіпа. Крім того, цей день має важливе історичне значення для нашої країни – ми святкуємо День Соборності – возз’єднання Західної і Східної України в 1919 році. Головні прикмети, традиції і заборони сьогоднішнього дня – в матеріалі Styler.
Відзначимо, що крім Філіпа (Пилипа) іменинниками 22 січня є також Євстрат, Полієвкт, а також Петро.
Народні традиції 22 січня
У давнину люди вважали, що яка погода буде 22 січня, такий буде і вересень. У цей день люди починали братися до господарських робіт, про які згадували після тривалих січневих гулянь.
22 січня, за традицією, треба обов’язково сходити в лазню, щоб “змити з себе Святки” – всю святкову безтурботність, що допоможе швидше приступити до роботи.
Прийнято в цей день було багато працювати. Подвір’я, хату, господарські будівлі приводили в порядок. Люди займалися пранням, заготівлею дров, готували їжу.
Головні прикмети на Пилипа
Якщо на Пилипа день ясний та погожий, рік буде благополучним і врожайним.
Ворони, що сидять на верхівках дерев, є провісниками посилення морозів, якщо птахи сидять на снігу – це до потепління.
Кішка залізла на піч – варто чекати морозів, лежить догори черевом – до тепла.
Людина, народжена в цей день, може стати хорошим миротворцем.
Що не можна робити 22 січня
Оскільки цей день присвячений працьовитості, категорично не можна байдикувати, а також працювати спустивши рукава. Такі горе-працівники можуть накликати не себе невдачі та хвороби.
Не можна в цей день сваритися, насміхатися над кимось або знущатися.
Цікавим забобоном цього дня є заборона на пришивання ґудзик. Переказ говорить, що людина, яка пришила ґудзик на Пилипа, не зможе позбутися від старих проблем.
День Соборності України
Це державне свято сягає корінням у 1919 рік, тоді на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений “Акт Злуки – возз’єднання Української народної республіки і Західно-Української народної республіки.
За традицією в цей день проводяться святкові заходи, вшанування активістів, учасників Революції Гідності, воїнів АТО і ООС, які віддали життя за те, щоб Україна була єдиною.