Три тисячі добровольців отримають статус УБД

04.12.2019 | Новини

Переглядів: 0

3 тисячі учасників добровольчих формувань “Добровольчий український корпус”, “Українська добровольча армія” та батальйону “ОУН” отримають статус учасника бойових дій антитерористичної операції.

Про це стало відомо від міністерки у справах ветеранів Оксани Коляди та координатора Служби соціального захисту добровольців Анастасії Римар.

Як зазначила мінстерка, ухвалення законопроекту 2045-1 надасть можливість понад 3 тисячам ветеранів-добровольців отримати в майбутньому всі соціальні гарантії, які є в Україні для ветеранів.

“Норми закону поширюватимуться на добровольчі формування, які не ввійшли в офіційні структури, яких на сьогодні три: Добровольчий український корпус, Українська добровольча армія і батальйон “ОУН”, – – зауважила Римар.

Для того аби отримати статус УБД добровольцю необхідно подати три свідоцтва від бійців, які вже мають такий статус або інвалідів війни – тих, хто був у складі офіційних формувань і можуть підтвердити і нотаріально завірити безпосередню участь даного добровольця в бойових діях в районі проведення АТО.

Нагадаємо, 4 грудня Верховна Рада ухвалила, який дозволяє отримати статус учасника бойових дій членам добровольчих батальйонів. Згідно із законопроектом, державою гарантується право на статус ветерана війни для тих, хто в складі добробатів, що не увійшли до ВСУ, МВС, Нацгвардії та інших органів, брав участь у війні з Росією на протязі не менше 30 днів.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини