Ціна газу для населення зростатиме

30.01.2020 | Новини | перегляди:

 24 січня Кабмін прийняв постанову, якою змінив порядок формування ціни на газ для населення та інших захищених споживачів. 

НАК “Нафтогаз” уже порахував січневу ціну газу за новою методикою. Вона склала 4650 грн за тис. куб. м. (без ПДВ, націнки газзбутів та транспортування). Це   на 8,7% вище  грудневої ціни. Нова ціна   діятиме замість квартальної гарантованої ціни, яка мала бути по квітень 2020 року, а також замість місячної ціни на січень у розмірі 5500 грн за тис. куб. м. 

Нова методологія  діятиме лише до 30 квітня цього року. За домовленістю з МВФ, з 1 травня Україна має повністю перейти на ринкові умови формування ціни газу.

Якщо раніше ціна газу для населення обмежувалась державою і була значно дешевшою за ціну для промисловості, то з 1 травня від цього відмовляться остаточно.

Це значить, що з 1 травня “Нафтогаз” буде продавати газ облгазам за цінами, які йому “продиктує” ринок, а не держава. У компанії наголошують, що така дерегуляція буде лише на користь споживачам, адже посилить конкуренцію.

У випадку зростання ринкової ціни, уряд обіцяє допомогти незахищеним верствам субсидіями.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини