У гостині в Лесиному університеті побували учні ЗОШ №1

23.10.2017 | Без категорії | перегляди:

Одне діло вивчати українську літературу, мову на уроках з підручників,  інше – поринути у світ філології за допомогою музеїв, архітектури і цікавих зустрічей, інтерактивних уроків. Звичайно, другий спосіб значно цікавіший та пізнавальніший.

Нещодавно таку можливість отримали учні 10 та 9 класів Володимир-Волинської ЗОШ №1. Разом з  учителем української мови та літератури Ларисою Пасальською  школярі побували у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Давня дружба поєднує ці два навчальні залади – школу та університет.

Спершу на запрошення філолога школи   завітала    кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та культури української мови Левчук Ірина. На уроці-тренінгу «Мистецтво вітальної промови» учні 8 А класу  мали змогу  навчитись складати вітальні виступи і розвинути риторичні уміння, що є важливим для досягнення успіху. Пані Ірина залюбки ділилася науково-методичною літературою із учителями школи щодо методики інтерактивного навчання, основ розвитку критичного мислення.

А ось знайомство із університетом розпочалося із музею Лесі Українки. Директор Тетяна   Данилюк-Терещук гостинно запросила до експозицій музею і провела для учнів  надзвичайний урок-екскурсію, під час якої  обговорювали вірші Лесі Українки, читали їх напам′ять. Ще раз торкнулись таємниць вічної «Лісової пісні», дискутували, обмінювалися враженнями.

Пані Тетяна відкрила перед дітьми  нову Лесю, таку відому і таку незвідану. Особливо їх вразило, як Олена Пчілка турбувалася про освіту та виховання дітей у родині, формування справжньої української еліти. Із фондів музею   показали журнал «Зоря», де вперше був надрукований вірш Лесі Українки «Конвалія». Крім того, для ближчого знайомства  із поетесою  учні мали змогу побачити  рідкісні світлини Лесі, наклеєні на рамку її рукою.

У великому захопленні школярі залишилися від  нової експозиції музею, присвяченої сестрі Лесі Українки – Ользі Косач-Кривинюк. Саме вона стала першим біографом геніальної поетеси,   хранителем цінних Лесиних архівів.

Програма перебування в університеті була насиченою. Вперше старшокласники змогли відчути себе в ролі студентів, посидіти на лекції за студентськими лавами, вдихнути атмосферу так званого студентського життя, зокрема  на зустрічі студентів філфаку із письменником.

Декан запросив гостей із Володимира-Волинського    на презентацію нового детективу молодої рівненської белетристки Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява». Новий детектив уже зажив слави, був удостоєний премії від Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль» літературного конкурсу «Коронація слова». На подібних дійствах старшокласники були вперше. Та й сама презентація стала інтерактивною: розслідували імітований злочин –вбивство чи самогубство? Цікаво було спостерігати за тим, як студенти ставлять письменниці і звичайні, і каверзні питання, а насамкінець самі залюбки взяли участь в обговоренні.

А далі учнів чекала неймовірна зустріч – із деканом інституту філології і журналістики Громиком Юрієм. Вразило дружнє і тепле спілкування. Він розповів   багато цікавого про навчання на філологічному факультеті, умови вступу, успіхи випускників.  Як не дивно, а вступні конкурси на філфак та журналістику залишаються досить великими. Є студенти економічних та юридичних спеціальностей , котрі вступають у магістратуру на філологічний факультет, оскільки усвідомлюють важливість мовних, риторичних умінь у сучасному житті. Студенти тут настільки зацікавлені творчістю Лесі Українки, що навіть створили її сторінку в соціальній мережі Instagram, тим самим доносячи новому поколінню знання про українську культуру.  Декан провів екскурсію філологічним факультетом, показав найулюбленіші місця релаксації студентів.

І ще одне здивування-відкриття чекало учнів із ЗОШ №1 – нова університетська бібліотека, яка є справжнім раєм для книголюбів. Модерне приміщення із внутрішніми сходами на три поверхи, сучасні читальні та конференц-зали – усе  те, що надто вразило дітей. За словами декана, такою бібліотекою дивуються і партнери університету із Польщі та інших європейських країн.

Після екскурсії та під напливом вражень, напевно  кожна із дівчат-старшокласниць  замислилась над навчанням у Східноєвропейському університеті, адже там не тільки хороші викладачі, науковці,  система навчання, а й приємна атмосфера й затишок.

Звісно, ця зустріч в університеті не остання, оскільки школярі ЗОШ №1 мріють    взяти участь у цікавих наукових конференціях, тренінгах, презентаціях, адже досліджувати, навчатися, займатися науковими розвідками  вони завжди готові.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини