У селі Сусваль громада не впустила до церкви священиків УПЦ, поліція опечатала храм

31.01.2020 | Новини | перегляди:

У селі Сусваль Оваднівської ОТГ громада заблокувала вхід до храму представникам УПЦ (МП).

Після шокуючого інциденту, що трапився тиждень тому у селі, коли священик УПЦ (МП) Богдан Гнатюк з прихожанами та старостою не пустили похоронну процесію до церкви, історія набула розголосу та продовження. Голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич, батька якого того дня проводжали в останню путь, заявив, що не дозволить глумитися над рідною людиною. Ним були написані звернення до правоохоронних органів та керучому Володимир-Волинською єпархією митрополиту Володимиру щодо врегулювання конфлікту, відповіді на яке так і не отримали.

Учора, 30 січня, за ініціативи голови Овадніської ОТГ Сергія Панасевича, були запрошені представники прокуратури, СБУ, священики Сергій Місан та Богдан Гнатюк. Останній не прийшов.

Сьогодні у присутності начальника Володимир-Волинської поліції Михайла Бобика та його заступника Олександра Демчука, які приїхали на виклик, прихожани ПЦУ зірвали замок з брами, опломбували вхідні двері та одягнули на них нові замки. Правоохоронці попередили священиків УПЦ (МП), серед яких Богдан Гнатюк та Олексій Шаран, про відповідальність за зірвання пломби.

Зі слів очевидців, священослужителі УПЦ (МП) поводилися агресивно й ображали прихожан ПЦУ та голову ОТГ Сергія Панасевича, які на законних підставах відстоюють храм та право проводити у ньому службу.

Громада села разом з поліціянтами нестимуть цілодобове чергування біля храму.

Нагадаємо: Громада села рік тому проголосувала за перехід до ПЦУ. Священослужитель храму отець Сергій Місан підписав охоронний договір з Міністерством культури та релігії України щодо збереження церкви, що на законних підставах дає право захищати її. Днями раніше священик УПЦ (МП) відмовився впустити до храму похоронну процесію У Володимирі в селі Сусваль священик УПЦ (МП) з прихожанами не пустили похоронну процесію до храму.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини