Понеділок, 27 листопада 2023, 15:04

У суді оприлюднили розмови Кошельника. Найчастіше фігурує прізвище мера Пальонки

20.09.2023 | Новини

Переглядів: 3089

Затримання помічника народного депутата Ігоря Гузя, депутата Волинської обласної ради Валентина Кошельника під час отримання третьої черги хабаря в розмірі 25 тисяч доларів видання інформувало у публікаціях Помічника нардепа Ігоря Гузя Валентина Кошельника працівники НАБУ упіймали на хабарі 25 тисяч доларів  ,Кошельника етапували в столичне СІЗО, а Пальонка дає репортаж з робочого місця

15 вересня Вищий антикорупційний суд   узяв під варту депутата Волинської обласної ради від фракції «За майбутнє» Валентина Кошельника з альтернативою 900 тисяч грн застави.  Детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати депутата Кошельника з альтернативою 1,047 млн грн застави. Арешт не відбувся, поскільки внесено заставу. 

Прослуховуючи відео засідання суду вдалося почути доволі-таки цікаві речі, зокрема під час  розмов між паном Кошельником та так званим інвестором Русланом Івановим, котрий виявив бажання стати учасником земельного аукціону з продажу земельної ділянки в селі Суходоли. На той час учасники корупційної оборудки Валентин Кошельник та міський голова Ігор Пальонка у страшному сні не бачили, що за ними з весни 2023 року ведеться спостереження, а їхні записи розмов фіксуються на відповідних пристроях.

Виявляється, Валентин Кошельник розробив план, відповідно до якого  повинен був познайомити пана Іванова з міським головою Ігорем Пальонкою та іншими службовими особами. Рішала Кошельник повинен був впливати на Пальонку таким чином, щоб він вчасно скликав сесії, на які вносити шкурне земельне питання, підтримувати власним голосом позитивне рішення, впливати на депутатів під час його розгляду та підписувати рішення, підтримане радою. За свої послуги  Валентин Іванович запросив в Іванова спершу 10, а згодом 35 тисяч доларів, що у перекладі на гривні становить 1 мільйон 279 тисяч 900 гривень. За цю суму він мав організувати вплив на Пальонку заради прийняття рішення в користь Іванова.

У березні Кошельник звів Іванова з Пальонкою, котрий, попередньо знаючи про наміри Кошельника, дав завдання начальнику відділу Лесь   розробити усі необхідні документи. Вже наступного місяця Кошельник під час телефонної розмови з інвестором наголосив, щоб той привіз завдаток:

«Ти маєш привезти завдаток. Я тобі гарантую. Просто я роблю недарма. Ніхто не переб’є. Я для того тобі потрібен, щоб вирішувати справи»

Під час отримання першої суми хабаря у 5 тисяч доларів 18 квітня, Кошельник наголосив:

«Я говорив з мером. Все буде добре. Я супроводжуватиму процес, який почав».

25 квітня, тобто через тиждень після вдалої оборудки,  Пальонка підписує розпорядження  про скликання сесії, дає вказівку своїй підлеглій Лесь підготувати проект рішення за №65, яке згодом включається до порядку денного. Депутатська комісія його підтримує. На сесії усі дружно голосують, в тому числі Ігор Пальонка.  Після сесії Валентин Кошельник зв’язується з інвестором та вимагає ще 5 тисяч доларів. Почувши у відповідь, що на даний момент таких коштів немає, Валентин Іванович:

 «А скільки їх в тебе є? Не можна так жартувати. Я свої заложу».

Ось тут виникає запитання: куди він мав їх закладати, або кому передати? 

26 травня Іванов прибув до Володимира та передав Кошельнику 5 тисяч доларів. Після цього Кошельник організував зустріч Іванова з Пальонкою у службовому кабінеті.  Перед цим наголосив:

«До Анатолійовича заїдь. Запитай. Ну я з ним договорюсь. Заведу до нього. Не ляпни нічого . Він всього того боїться ».

На цій зустрічі був присутнім начальник управління містобудування Андрій Трофимчук, якого познайомили з інвестором Івановим та порадили пришвидшити виготовлення документів на земельну ділянку.

Кошельник під час розмови з Русланом Івановим наголосив:

«Ти мене зрозумій. Я нікого не дурив. Там не тільки я, ми там, ну служби всі. Ми всі в тому. В нас, як кажуть, колектив. Я йду зараз (до Пальонки), а на половину зайдеш ти. Тебе впустять там через двері» А охороні наголосив: «Впустиш його до мера»

Під час розмови трійки в кабінеті Пальонки, останній повідомив, що процес запущено,

«Ми затягувати не будемо. Я зараз їм скажу, щоб пришвидшили процеси».

При цьому Кошельник звернувся до Пальонки

«Ігор,  постарайся зробити в червні»,

а інвестору наголосив :

«Та я Анатолійовичу не буду там  морочити голову. Не надо, не переживай. Вони з ним відверто. Ну, силовики, я, він, всі ми собі так…

12 вересня Валентин Кошельник повідомив Іванову, що сесія пройшла нормально.

«Ми проїдемося, поговоримо, зайдемо до міського голови Пальонки». При цьому попередив, якщо Руслан не віддасть 25 тисяч доларів, не гарантує, що безперешкодно виграє тендер. Пересідаючи в різні автомобілі, Валентин Іванович, як той Штірліц, грав у шпійона, при цьому домовився з Пальонкою про зустріч. При під’їзді до міської ради, Кошельник попередив Іванова, щоб той нічого не виляпав Пальонці, оскільки  той боїться в кабінеті розмов, що пов’язані з грошима.

Після отримання останнього траншу хабаря в сумі 25 тисяч доларів пальонківський рішала Кошельник попався на гарячому.

 Прослухавши запис судового засідання, виникає запитання до силових структур: яке місце у цьому детективі займатиме Пальонка? Невже йому вдасться вийти сухим із цього багна? Чому він й досі керує містом, проводить брифінги з прирученими ЗМІ, вивертається як вуж під час незручних для його вуха запитань? І далі дурить громаду своєю чесністю та порядністю.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини