У Сусвалі прийняли рішення: богослужіння у храмі проводитиме громада ПЦУ

21.02.2020 | Новини | перегляди:

Сьогодні у залі засідань Оваднівської сільської ради вирішувалося питання конфліктої ситуації, яка визріла навкого храму в селі Суваль. На зустрічі були заступник голови ВОДА Анатолій Костик, представники Володимир-Волинської РДА та районної ради,  начальник ГУНП у Волинсскій області Петро Шпига, голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич, духовенство  ПЦУ та УПЦ та юристи.

Як зазначила заступник Володимир-Волинської районної ради Алла Мельник, під час обговорення шукали шляхи примирення парафіян УПЦ та ПЦУ, в результаті було вирішено, що у наступного тижня обласна комісія проведе опис майна у храмі села Суваль у присутності священиків ПЦУ Сергія Місана та УПЦ Богдана Гнатюка. 29 лютого, згідно рішення суду, відбудеться богослужіння, яке проведе настоятель громади ПЦУ Сергій Місан, і яке можуть відвідувати прихожани УПЦ.

Для забезпечення порядку, унеможливлення пошкодження    церковного майна та уникнення сутичок між жителями села Сусваль, біля храму вестиметься чергування з особового складу працівників Володимир-Волинського відділу поліції.

Прихильникам УПЦ, у разі незгоди з рішенням, запропоновано звернутися з колективним позовом до суду.    

Нагадаємо: конфлікт між громадами УПЦ та ПЦУ спалахнув після того, як громада УПЦ на чолі зі священиком Богданом Гнатюком не впустили до храму похоронну процесію. У Володимирі в селі Сусваль священик УПЦ (МП) з прихожанами не пустили похоронну процесію до храму Прихожан та ПЦУ та рідних загиблого це обурило і вони звернулися до відповідних інстанцій за вирішенням питання. Після чого правоохоронці опечатали храм до рішення суду. У селі Сусваль громада не впустила до церкви священиків УПЦ, поліція опечатала храм. Останнею краплею став підпал машини священика ПЦУ Сергія Місана. Священику ПЦУ з Овадне невідомі спалили буса.

Фото з Інтернет-видання “Буг“.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини