У Володимирі депутати хочуть створити фонд майже на мільйон. Піар задля підкупу виборців?

04.12.2019 | Новини | перегляди:

Замість того, аби скерувати кошти на більш нагальні проблеми у місті, група депутатів Володимир-Волинської міської ради вирішила створити депутатський фонд на виконання депутатських повноважень.

На сайті Володимир-Волинської міської ради зареєстровано проект рішення «Про затвердження Програми та Положення «Фонд міської ради на  виконання депутатських повноважень на 2019 – 2020 роки», авторами якого є депутати міської ради Сергій Коба, Микола Савельєв, Сергій Радкевич та Ігор Шевчук. Загальний обсяг ресурсів під програму становить 877, 5 тисяч гривень, з яких 67,5 тисяч планується використати у 2019 році.  810 тисяч – у 2020 році, тобто в межах 20 тисяч на кожного обранця громади.  Ці кошти передбачатимуться у міському бюджеті. Про це видання «ВолодимирМедіа»  повідомляло   «У Володимир-Волинській міській раді створять депутатський фонд».

І ось перші критичні зауваження надійшли на адресу видання. Люди, які активно слідкують за економічним та політичним життям Володимира-Волинського, занепокоїлися створенням фонду. На їх думку, не про хворих та немічних під час розробки  Положення думали розробники проекту, а про власний піар напередодні виборів до місцевих органів самоврядування.  Бо метою фонду є «забезпечення відповідних умов для ефективного здійснення депутатами міської ради їх повноважень;- сприяння депутатам міської ради у вирішенні проблемних питань громадян виборчого округу чи територіальної громади в цілому». 

Невже для ефективного здійснення повноважень депутатам не вистачає розпиленого мільйона гривень при тому, що у місті й так немало дірок, які можна було закрити цими коштами?  

Коли на минулій сесії  розглядався проект рішення авторів – депутатів Володимир-Волинської міської ради Максима Климюка та Сергія Барщевського «Про затвердження міської Програми фінансової підтримки онкохворих дітей та дітей з тяжкими  захворюваннями, а також осіб до двадцяти трьох років  (включно) на території Володимир- Волинської територіальної громади на 2020 рік»,  яка передбачала 1 мільйон 260  тисяч гривень, багато хто з депутатів критично поставився до цього важливого питання. І під час її прийняття декотрі депутати так не наважилися натиснути кнопку «за».     

До цієї когорти відносяться депутати Сергій Радкевич та Сергій Коба, обгрунтувавши тим, що згодом  представлять альтернативну програму. Ось і представили – фонд для ефективного здійснення депутатських повноважень. Для надання матеріальної допомоги вже є установа – управління соціального захисту, до якого звикли звертатися люди з різноманими проблемами.  Більшість виборців навіть  не знають свого депутата в обличчя, не знають прізвища, то до кого вони  звертатимуться за допомогою? Тут напрошується запитання: а не буде це завуальованим підкупом голосів на виборах наступного року?

На завершення варто пригадати слова депутата Волинської обласної ради, досвідченого управлінця Валерія Діброви, сказані в інтерв’ю газети «Слово правди»: «Щороку мене найбільше не задовольняє в бюджеті те, що не вміємо сконцентруватиcя на важливих об’єктах і дати кошти, якими можна сьогодні закрити хоча б один об’єкт, а завтра – другий. Розпилюємося під кожного депутата, який тягне на себе по 10, 20, 100 тисяч. Такими сумами хіба попіаритись можна, а питання так і не вирішити, для мене це абсолютно не прийнятно».

Ці слова вкотре доводять, що депутати Володимир-Волинської міської ради вирішили таким чином пропіаритися напередодні місцевих виборів, які вже не за горами.   

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини