У Володимирі під час аварійних робіт знайшли єврейські надгробки

31.07.2020 | Новини | перегляди:

У Володимирі-Волинському під час аварійних робт знайшли єврейські надгробки. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

“Не перестає дивувати археологічними знахідками центральна частина Володимира. Нещодавно по вулиці Івана Франка під час аварійних робіт біля фундаментів пятиповерхівки, робітниками виявлено надгробок зі старовинними написами, вірогідно єврейськими.

Як зазначають наукові співробітники музею, згідно планів міста за 1807 рік у Володимирі знаходився великий єврейський цвинтар який складався на ті часи з двох частин – нової та старої. Але яким чином камінь, якщо він дійсно з єврейської могили, а не приміром з вірменської, виявився на віддалі майже триста – чотириста метрів від цього знищеного кладовища, нам невідомо. Одна з версій це та, що вірогідно надгробний камінь планували скинути в котлован майбутньої будівлі ще у шістдесяті роки двадцятого століття, коли зводився цей будинок.

Працівники знайшли його орієнтовно на глибині до двох метрів в масиві будівельного сміття. Надгробок розколотий на декілька частини. На одній з частин витесано ступінчатий фриз, на лицьовій – невідомим нам каменотесом вирізано декілька рядків літер та символів. Поховальну плиту виготовлено з пісковику. Стосовно написів, та кого вони увіковічили, сподіваємося що своє слово скажуть фахівці”, – йдеться у повідомленні.

Краєзнацець та автор книги “Володимир єврейський” Володимир Музиченко у коментарі зазначив: “Поза всяким сумнівом, це написи івритським шрифтом – єврейською. Це – мацеви – єврейські надгробки. Абсолютно зрозуміло, що мацеви було вивезено з кладовища в 50-ті роки під час руйнування єврейського цвинтаря, за який вже не було кому заступитися, та й ховати практично не було кого… Це був лише один із тисяч подібних проявів, коли “зачищаючи” сліди єврейської культури після фізичного знищення єврейських громад, відбувалось знищення кладовищ, закриття газет, театрів, шкіл, партій і т.п… Навіть на табличках пам’ятників, де нацисти розстрілювали євреїв, писали “мирные советские граждане”.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини