У Володимирі торговий центр “Роксолана” готують до продажу. Чи проголосують за це депутати?

05.06.2020 | Новини | перегляди:

На офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради за 3 червня з’явився проєкт рішення Про включення майна комунальної власності  в  перелік об’єктів, які  підлягають  приватизації у 2020 році шляхом продажу на електронному аукціоні , де першим пунктом зазначено: «включити в перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2020 році шляхом продажу на електронному аукціоні:  нерухоме майно, частину нежитлового приміщення БТ «Роксолана» загальною площею 1061,5 кв. м по вул. Д.Галицького,12.»

Причина незрозумілого кроку міських чиновників криється у “забезпеченні дохідної частини бюджету розвитку міста на 2020 рік від продажу майна міської комунальної власності….». Дивним є те, що під час  формування бюджету вистачало надходжень в дохідну частину, а акурат перед виборами чомусь вмить їх стало не вистачати!?

Декілька місяців тому на обговорення депутатської комісії  виносилося рішення щодо незадовільного фінансового стану КТП БТ «Роксолана», однак завдячуючи депутатам дане питання далі розгляду комісії не пішло.  Як виявилось, на той час вже готувалося підґрунтя майбутнього продажу торгового підприємства.

28.02.2020 року депутат Сергій Барщевський на одній із сесій озвучив запит до міського голови Петра Саганюка щодо продажу комунального майна у Володимирі-Волинському, зокрема ТЦ «Роксолана». У запиті депутат пропонував переглянути відсотки перерозподілу орендної плати (фактично 50/50, з яких 50 йде до міського бюджету, а решта лишається в розпорядженні торгового центру), провести поточний ремонт та після цих заходів запропонувати орендарям переукласти договори оренди в частині збільшення орендної плати. Однак запит не було підтримано (Результати поіменного голосування тридцять сьомої сесії міської ради), зокрема депутатами О.Венгер, А.Гудим, Н.Замригою, С.Радкевичем, В.Сусіком, Л.Дмитруком, С.Кобою, І.Мельник, А.Приндою та міським головою П.Саганюком.

В даний час чиновники міста вирішили діяти іншим чином, включивши «Роксолану» в перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. І, заручившись підтримкою прихильних до міського голови Петра Саганюка депутатів, намагатимуться дане рішення проштовхнути через сесію.

КТП БТ «Роксолана» перебуває у стадії банкрутства, набула неприглядного вигляду, не є привабливою для орендарів, що визріло таке нагальне рішення?

Взявши до уваги звіт за перший квартал 2020 року та баланс  підприємства за цей же період, жодного натяку на банкрутство немає.  При планових показниках доходу у 187,9 тисяч гривень, підприємство отримало 136, 4 тисячі гривень, тобто показник виконання становить 80%. При тому, що із 17 березня оголошено карантин та у рішенні сесії Володимир-Волинської міської ради від 18 березня 2020 року №38/2 «Про затвердження плану заходів із протидії поширенню захворювань, спричинених коронавірусом» вказано «звільнити суб’єктів господарювання від орендної плати та сплати комунальних послуг, які здійснюють діяльність на території міста в орендованих приміщеннях комунальної власності територіальної громади міста…»

Якщо зрівняти показники прибутковості (збитковості) минулого року з нинішніми,  його відсоток у 2019 році становив – 6,7% проти нинішнього – 0,2%. 

Останнім часом міська влада на чолі з головою Петром Саганюком розпочала масову кампанію розпродажу об’єктів комунальної власності. Першою з молотка мала піти колишня червона школа. Однак ніхто не сподівався на супротив декотрих депутатів міської ради, які стали ініціаторами відкриття за даним фактом кримінальної справи.

Як на диво, більшість орендарів торгового підприємства нічого не чули про намагання влади продати дане приміщення. Дехто був здивований, оскільки договір оренди торгових площ діючий до 2021 року. А це означає, що керівна верхівка влади не рахується з людьми, коли перед собою ставить певну мету.

 
 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини