У Володимирі в селі Сусваль священик УПЦ (МП) з прихожанами не пустили похоронну процесію до храму

20.01.2020 | Новини | перегляди:

  У Сусвалі священик Московського патріархату з прихожанами та старостою не впустили похоронну процесію до храму.

До видання «ВолодимирМедіа» звернувся житель села Сусваль, котрий повідомив про те, що священик Московського патріархату з прихожами та старостою відмовилися впустити у храм похоронну процесію.

-У селі помер чоловік, батько голови Оваднівської ОТГ. Його мали відспівувати у місцевому храмі. Але коли процесія прийшла до дверей церкви, вони виявилися зачиненими. Як виявилося, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Богдан Гнатюк з прихожанами та старостою відмовилися впустити священика ПЦУ та людей, які прийшли провести в останню путь покійного. Була викликана поліція для розв’язання конфлікту. Панахиду довелося відправляти на вулиці.

  Нагадаємо: у селі Сусваль триває конфлікт навколо храму, зокрема щодо перереєстрації громади як юридичної особи. Як повідомляли у Волинській ОДА, громада офіційно змінила підлеглість і перейшла з УПЦ (МП) до ПЦУ. Про це повідомляє «Перший». У Володимир-Волинській єпархії УПЦ МП ж вважають, що охоронний договір щодо збереження церкви, підписаний з настоятелем Богданом Гнатюком, на сьогодні є дійсним, і це «на законних підставах дає йому право захищати свій храм».

«Такий же договір, не анулювавши попередній, Міністерство культури та релігії України укладає з новопризначеним священиком ПЦУ. Виникає прецедент, який поглиблює протистояння», – йдеться у повідомленні єпархії.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини